Gerhardt Bubník: Život mezi paragrafy

11.10.2018 \\ Knihy/Výstavy

Legenda českého krasobruslení a advokacie ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry

Jedinečnou autobiografii s dokumentárními prvky z oblasti sportu, práva i pracovního a soukromého života, připravil pro čtenáře Gerhardt Bubník (83), legenda českého sportu a práva, někdejší krasobruslař a stále činný advokát i sportovní arbitr řešící nejznámější aféry a skandály ve sportu. V autobiografické knize s příznačným názvem „Život mezi paragrafy“ psané vlídným stylem nechává autor čtenáře nahlédnout do svého osobního i pracovního života. Kromě poutavého čtení kniha nabízí i 150 dobových fotografií a dokumentů, které dotvářejí její unikátní styl a umožňují čtenáři dokreslit si atmosféru sportu a jeho pozadí v období socialismu, stejně jako největší novodobé skandály sportovních hvězd.

Autor, který začínal svoji sportovní dráhu jako krasobruslař v knize lící rovněž své zážitky funkcionáře z devíti olympiád i vzpomínky na nejslavnější české a slovenské krasobruslaře. Gerhardt Bubník, dnes legenda mezinárodního sportu, čtenářům napínavě přibližuje i úskalí práce advokáta v období komunismu, vzpomíná na svá následná studia na Harvardu, na své nejzajímavější právní kauzy, na cesty po světě nebo na setkání s panovníky a státníky. Čtenáře určitě silně zaujme též jeho vyprávění o dětství stráveném za německé okupace.

„Chtěl jsem svůj životní příběh zaznamenat, tak, aby si i současná generace dovedla představit, jaký byl život za války i po mnoho let poté, v čem spočívala práce sportovního arbitra za socialismu a jak se na sport a jeho aféry, včetně těch nejznámějších dopingových, pohlíželo tehdy a jak nyní. Zároveň jsem chtěl připravit knihu, která bude jakousi dobovou výpovědí a ukázat, že i přes to, že v ní přibližuji citlivá témata, jde ji sepsat v pozitivním stylu bez zbytečných útoků a pomluv,“ říká autor knihy Gerhardt Bubník.

Bubník tak ve své autobiografii poutavě líčí svoji práci uznávaného advokáta v mezinárodní agendě i předního funkcionáře mezinárodního sportu. Popisuje skandály a aféry ve sportu, které za dobu své kariéry vyšetřoval, včetně dopingových afér velkých sportovních hvězd. Jedinečný osobní a profesní příběh držitele prestižního ocenění Právnická síň slávy Gerhardta Bubníka vydalo nakladatelství Wolters Kluwer. K dostání je v knihkupectví Neoluxor nebo na www.luxor.cz.Fotogalerie