Hip Hop Kemp bude v srpnu slavit sladké šestnáctiny!

30.04.2017 \\ Festivaly

Po roce se opět hlásí světový hudební festival Hip Hop Kemp, který se tradičně pořádá v královehradeckém Festivalparku. Letos našlápne prodloužený víkend od 17. do 19. srpna. Věděli jste, že patří mezi padesát nejlepších festivalů na světě už několik sezon!

Hip Hop Kemp letos oslaví své šestnáctiny a pořadatelé dělají vše proto, abyste se mohli v srpnu vrhnout do divokých oslav, na které nikdy nezapomenete! Přípravy na letošní mejdan běží na plné obrátky. Pozvání pro všechny příznivce je určené těm, kteří to umí pořádně rozjet! JEDI MIND TRICKS je úderkou ze Spojených států, o které se říká, že je synonymem pro pódiový nářez, značkou, v kterou mohou festivaloví příznivci věřit vždy. A bude to právě on, kdo bude letošnímu ročníku udávat tempo a line up šéfovat.

Soubojů lačné publikum přijede uspokojit celá řada kapel zvučných jmen. Například D.I.T.C., ano, „modří už vědí", že jde o další ostré hochy ze zámoří, nadupané šampiony v šermu se slovy a mistry battlových fines - čtveřici Lord Finesse, Diamond D, AG a OC, kterým nadhazuje pátý člen DJ Boogie Blind. Zápasí se až do konce, až do úderu posledního slova.

Ze země, kde by nikdo novou naději světové hip hopové scény asi nehledal, pochází další jméno hodné pozornosti - Rejjie Snow.  Nenechte se ale zmást jeho krátkou kariérou, tenhle drsným irským povětřím ošlehaný týpek už má na svém kontě řadu pozoruhodných zářezů. V hip hopovém chartu na iTunes pokořil Kanye Westa i J Colea, na YouTube má bezmála 60 000 odběratelů a z jeho videa All Around The World, které za jediný týden zhlédlo přes půl miliónu lidí, se může těšit i Johnny Depp - otec herečky a modelky Lily-Rose, která si ve videu zahrála.

Právě vydal desku The Iceberg, při jejímž hodnocení se kritika předhání v superlativech, 300 z místa, třiceti zastávkové světové turné! Opravdu je nutné dodávat, abyste si jméno Oddisee & Good Compny rychle zapamatovali?

Vynechat Kontrafakt, kteří nechyběli na jediném ročníku HHK, by mohlo být zlým znamením a zcela jistě hrozbou ukamenování pořadatelů publikem. Ale není se třeba obávat - trio Rytmus, Ego a Aneš hlavní pódium Kempu ovládnou i letos.

Dosud ryze testosteronem nabitý letošní line up nabourá diva říkající si Little Simz. Kdo by ale očekával křehkou dívenku, hluboce by se mýlil. Tahle třiadvacetiletá kráska si v temperamentu, energii a "tahu na branku" s mužskými kolegy nezadá. Na svém kontě má dvě alba, sedm EP a ocenění "Objev roku" v prestižních cenách Gilles Peterson's Worldwide Awards.

A tím výčet letošních účinkujících na HHK zdaleka nekončí. Kemp si letos nenechají ujít ani: PRO8L3M (PL), GRAMMATIK (PL), APOLLO BROWN & SKYZOO (USA), RAH DIGGA & LYRIC JONES (USA), SUFF DADDY & THE LUNCH BIRDS (D), LYRIC JONES (USA), SLOWY & 12VINCE (D) nebo W.E.N.A. X SARIUS (PL). Sledujte web Kempu (hiphopkemp.cz) nebo jeho facebook, nová jména teď budou přibývat každým týdnem.

HIP HOP KEMP 2017! ARE YOU READY FOR SWEET 16?!

Vstupenky již dnes zakoupíte na pandaticket.cz

Fotogalerie