Pražský Majáles 2017

21.04.2017 \\ Festivaly

V sobotu 29. dubna 2017 to konečně vypukne v areálu Letiště Praha Letňany, bude zahájen 13. Pražský Majáles.

Tradice tolerovat studentskou recesy, která je spojena s oslavou jara, pochází z 18. století, ale neměla vždy ustláno na růžích. Za renesanční období se dá považovat doba v letech poválečných, i když se o jeho vzkříšení zasazovali mladí svazáci, a to v podobě opravdové studentské recese. V roce 1956 došlo k jeho propagandistickému zneužití.  Až v roce 1964 se ledy prolomily a o rok později se stal králem pražského majálesu slavný americký beatnik Allen Ginsberg z blažené generace z uměleckého a literárního hnutí v USA. Byl však v oparu Majálesu zatčen pro opilství, obviněn za výtržnictví, narkomanii a propagaci homosexuality a byl vyhoštěn z Československa.  V roce 1966 byl majáles z vůle úřední nahrazen jarními studentskými slavnostmi v rámci Týdnů mládeže. Po řadu let studentská oslava jara jí vůbec nebyla, až novodobá historie začala psát novou éru Majálesů. Ten pražský už bude letos 13 a je se nač těšit!

Majálesový průvod, volba Krále, Královny, Prince a Princezny Majáles, bohatý doprovodný program a koncerty kapel a známých interpretů: Tomáš Klus, Marpo a troblegang, Paulie Garand, Rybičky 48, Mandrage, Horkýže slíže, No name, Jelen, Vypsaná fixa, Aneta Langerová,  Majk Spirit, Ine kafe, Prago union, Sebastian, Sto zvířat, Sebastian, ATMO music.

Letos je již popáté spuštěn projekt Princ a Princezna Pražského Majálesu, který je určen pro studenty pražských středních škol a gymnázií. Projekt je obdobou volby Krále a Miss Pražského Majálesu, který je však určen výhradně studentům vysokých škol.

K dispozici jsou už jen poslední lístky na oslavu studentského života! Areál Letiště Praha Letňany bude otevřen v pravé poledne a již o půl hodiny později odstartuje program na pódiích.

Fotogalerie