Charouz Racing System: Deset závodů, desetkrát na bodech!

09.07.2018 \\ Sport

Deset poslední závodů znamenalo pro historicky první českou stáj v seriálu FIA Formula 2 pokaždé bodový přísun. Něco takového od nováčka šampionátu čekal málokdo. Charouz Racing System ve spanilé jízdě pokračoval i na okruhu v Silverstone ve Velké Británii, zároveň si také drží průběžné třetí místo v pořadí týmů.

Kolotoč šampionátu F2 se už stal nedílnou součástí cirkusu zvaném Formule 1. Jezdci jsou tak logicky mnohem více na očích, což pilotům českého týmu evidentně svědčí. Antonio Fuoco i Louis Delétraz si navíc tentokrát pochvalovali kvalifikaci, což byla dosud tak trošku bolavá pata. Ital do sobotního závodu vyrazil třetí, Švýcar startoval jediné místo za ním. 

Alfou a omegou úspěchu byla tentokrát více než když předtím práce s pneumatikami. Na okruhu rtuť teploměru vyšplhala až k padesáti stupňům a všechny týmy se musely spoléhat na kouzla mechaniků. Charouzovi hoši to zvládli perfektně. Devětadvacet kol na rozpáleném asfaltu znamenalo udržení pozic, ze kterých oba jezdci vyrazili do závodů. Fuoco se tedy opět postavil na pódium, Delétraz byl nakonec s "bramborovou" medailí také spokojen. Tím spíš, že si čtvrté místo vyjel parádním manévrem jen pár stovek metrů před cílem.

Nedělní sprint už se jel za poněkud odlišných podmínek. Ochladilo se, i když si oba jezdci české stáje brousili zuby na další útok na stupně vítězů, nakonec si museli nechat zajít chuť. Delétraz si krátce po startu uvědomil, že na vedoucí trio nestačí a místo nahánění větrných mlýnů se správně soustředil na dojetí do cíle, když vyhrál souboj o pátou příčku v posledním kole. Znamenalo to další pěkný přísun bodů nejen pro něj, ale také celému týmu. Bohužel jeho stájový kolega tentokrát šachovnicový praporek nespatřil.

Antonio Fuoco se díky sobotnímu pódiu přesto posunul v průběžném pořadí jezdců mezi nejlepší pětku, Švýcar poskočil na osmé místo. Po třech po sobě jdoucích závodech se Charouz Racing System nyní přesune na svou základnu na Žebráku, aby vše vyladil na Velkou cenu Maďarska, která se jede 27. - 29. července.

Sobotní závod

Antonio Fuoco
Pořadí na startu: 3. místo

Konečné umístění: 3. místo

Nejrychlejší kolo: 1:44.710

Louis Delétraz
Pořadí na startu: 4. místo

Konečné umístění: 4. místo

Nejrychlejší kolo: 1:45.753

Nedělní sprint

Antonio Fuoco
Pořadí na startu: 6. místo

Konečné umístění: nedokončil

Nejrychlejší kolo: 1:44.601

Louis Delétraz
Pořadí na startu: 5. místo

Konečné umístění: 5. místo

Nejrychlejší kolo: 1:44.626

Majitel týmu, Antonín Charouz, řekl: „Myslím, že s třiatřiceti body ze Silverstone můžeme být spokojeni. Škoda, že Antonio sprint nedojel, ale to se prostě někdy stává. Louis předvedl dva skvělé závody a potvrdil, že v sobě má bojovného ducha."

Šéf týmu, Bob Vavřík, řekl: „Samozřejmě, že jsme trošku zklamáni, že jsme v neděli nedostali obě auta do cíle. Silverstone je trať, která se nám líbí a v takovém horku to byla opravdu výzva. Obecně však tento víkend znamenal pěkný přísun bodů a impuls do posledních pěti závodů.

Louis Delétraz řekl: „Čtvrté a páté místo jsou super. Po rakouském zklamání jsem se ujistil, že jsem schopen jezdit s nejlepšími. Vždycky mám stejný cíl, získávat body, a to se mi tentokrát podařilo."

Antonio Fuoco řekl: „Po sobotním třetím místě jsem ze sprintu zklamaný, představoval jsem si to jinak. Vždycky chci přivést body pro tým. V Maďarsku už však budu zase stoprocentně připraven."

 

Průběžné pořadí jezdců:

1. G. Russell 170 bodů

2. L. Norris 133 bodů

3. A. Albon 115 bodů

4. A. Markelov 110 bodů

5. Antonio Fuoco 97 bodů

...

8. Louis Delétraz 62 bodů

 

Průběžné pořadí týmů:

1. ART Grand Prix 219 bodů

2. Carlin 219 bodů

3. Charouz Racing System 159 bodů

4. DAMS 149 bodů

5. Russian Time 128 bodů

 

Zdroj: Martin Chalupa

Fotogalerie