Oscaři opět na scéně a rozdávali je české celebrity!

05.04.2017 \\ Magazín

Když se řekne Chrtí Oskaři, všichni očekávají velkolepá událost a vždy tomu také tak je. Nikdy se neobejde bez českých celebrit, šampaňského, krásných žen, červeného koberce, zkrátka slavnostní atmosféry a všeho, co k ní neodmyslitelně patří. Dostihoví greyhoundi jsou vznešená a elegantní rasa, která má v sobě noblesu. Všichni tito psi jsou vysocí, šlachovití, mrštní, štíhlí a velmi dobří běžci. Řeč je o Anglických chrtech. Udílení cen Zlatý chrt - GOLDEN GREYHOUND AWARDS se uskutečnilo 29. března na chrtím závodišti Greyhound Park Motol v Praze.  Byli vyhlášeni nejúspěšnější dostihoví greyhoundi šampionátu Zlatý chrt roku 2016.

Vítězové celoroční chrtí soutěže, na předávání cen dorazili v luxusní limuzíně a pro ocenění si kráčeli po červeném koberci, jako skutečné světové hvězdy. Své výhry za vítězství převzali majitelé chrtů, kteří si své čtyřnohé mazlíčky navýsost hýčkají. Greyhoundi jsou z celého světa a jsou opravdovými dostihovými celebritami.

Zlaté sošky, tak zvané Chrtí Oscaři v Greyhound Parku Motol letos předávala řada významných českých osobností. Zúčastnili se Monika Bagárová, Martin Dejdar, Kateřina Kaira Hrachovcová,  Klára Doležalová, Barbora Mottlová, Denisa Nesvačilová, Lukáš Pavlásek, Andrea Verešová a Jolana Voldánová.

„Každý kontakt s těmito psími sportovci je pro mne zážitek! Chrti jsou mojí obrovskou vášní. Vždycky se mi tajil dech, když jsem viděla běžet greyhounda“ nadšeně pronesla moderátorka Klára Doležalová, která je také hrdou majitelkou chrta, ten se ovšem na závodění teprve chystá. To herec a moderátor Martin Dejdar je na chrtích dostizích nováčkem: „Chrtích dostihů se účastním poprvé, zatím jsem neměl takovou příležitost. Chrti na mě působí jako velice vznešené plemeno, zajímavá podívaná.“ Stejně tak zpěvačka Monika Bagárová měla svojí dostihovou premiéru: „Nikdy jsem na takové akci nebyla. Chrti se mi moc líbí, působí na mne hodně důstojně. Myslím, že je něco pravdy na tom, že si lidi vybírají plemeno podle nějakého podvědomého klíče. Celkově psy miluju a sama mam doma malinkou čivavu. Miluju je dokonce tak, že mám v úmyslu, v nejbližší době, se začít věnovat pomoci týraným pejskům,“ uvedla krásná zpěvačka.

Každý rok si členové České greyhoundové dostihové federace vyberou některou z nadací, pro kterou se vítězný chrt vzdá své finanční výhry a prostřednictvím svého majitele předá tento dar ve prospěch potřebným. „Jelikož i můj greyhound před léty toto ocenění  získal, rozhodl jsem se jeho finanční výhru věnovat na charitativní účely, a následně se z toho stala již desetiletá tradice. Následovali mne i další majitelé vítězných Zlatých chrtů – Velmistrů, a tak je tomu doposud,“ prozradil prezident České Greyhoundové Dostihové Federace Zdenek Grondol a dodal: „ Impulsem k uspořádání akce Zlatý chrt, byla hlavně úcta majitelů greyhoundu k tomuto noblesnímu plemeni.“

V letošním roce velmistrovská výhra chrtí závodnice jménem CHANDON ve výši 100.000 Kč poputuje na Nadační fond Andrey Verešové, který podporuje talentované děti ze sociálně slabších rodin a dětských domovů. Fond všestranně přispívá ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí.

„S celého srdce bych chtěla poděkovat majitelům vítězných chrtů za ušlechtilý a velmi velkorysí dar NFAV. Moc si toho vážím a slibuji, že peníze velmi pečlivě rozdělíme mezi děti, které naši pomoc opravdu potřebují,“ děkovala prezidentka nadačního fondu Andrea Verešová.

Tento ročník Chrtích Oskarů má jednu zvláštnost -  šampionát fen má dvě vítězky. Obě dosáhly shodného celkového počtu bodů za své umístění v jednotlivých dostizích uplynulé sezóny. Taková dualita se v historii bodovacího dostihového šampionátu Zlatý chrt - Golden Greyhound ještě nestala. Jsou jimi krásná černá fena ROSA Louise, která za své vítězství získala titul Zlatý chrt 2016 - Vítěz, a krásná žíhaná fenka Kinloch Chandon, jelikož zvítězila tři dostihové sezóny po sobě, dosáhla na nejvyšší titul Zlatý chrt 2016 - VELMISTR. Tento ročník Chrtích Oskarů je výjimečný také v tom, že titul Zlatý chrt - Velmistr je již druhým rokem získán chrtí sportovkyní. Velmistrovský chrtí šampionát tedy ovládly "holky". Pomyslnou velmistrovskou korunku předává chrtí sportovkyně s růžově lakovanými drápky jménem Queen VUITTON, s titulem Zlatý chrt Velmistr a Zlatý chrt Par Excellence.

V kategorii psů chrtího závodního šampionátu dosáhl nejvyššího počtu bodů za své umístění v uplynulé dostihové sezóně bílý greyhound s černými plotnami jménem Makeshift Azzaro a náleží mu titul Zlatý chrt 2016 - Vítěz.

Celou akcí provedla slovem i písní zpěvačka Heidi Janků, která je tradičním moderátorkou GOLDEN GREYHOUND AWARDS.

Více informací naleznete na: www.cgdf.cz ,www.greyhoundpark.cz/

Foto: Česká Greyhound Dostihová Federace

Fotogalerie