Výstava grafik Boba Dylana zavítá poprvé do Česka

15.04.2017 \\ Kultura

Bob Dylan, proslulý americký písničkář, hudebník, básník, spisovatel, čerstvý držitel Nobelovy ceny za literaturu a také výtvarník, jehož díla jsou k vidění v prestižních galeriích po celém světě, zavítá do Česka. Jedinečnou příležitost prožít nevšední kulturní a estetický zážitek budou mít v červnu, červenci a srpnu poprvé v historii také obyvatelé a návštěvníci Prahy. Výstava se uskuteční v prostorách Křížové chodby  Staroměstské radnice k vidění výstava Bob Dylan – Na cestě. Součástí expozice bude téměř 50 Dylanových grafických listů z let 2008 – 2014, kolekce jeho gramofonových desek a tematické fotografie Alana Pajera.

První uvedení výstavy Bob Dylan – Na cestě v České republice je výsledkem spolupráce pražské Galerie GOAP  s Halcyon Gallery London. Bob Dylan se malování a kreslení věnuje od 60. let minulého století. Dominantním tématem jeho výtvarné tvorby jsou zážitky a postřehy z cest, které absolvoval během své dlouhé hudební kariéry. Výstava Bob Dylan – Na cestě na Staroměstské radnici představí přibližně 50 grafických listů (číslovaných a signovaných) z limitované kolekce sestavené londýnskou Halcyon Gallery a soubor gramofonových desek, jako připomenutí hudební tvorby Boba Dylana, ikony světové hudební scény. Expozice zahrne také několik momentek fotografa Alana Pajera zachycujících Václava Havla a Boba Dylana během jeho koncertu v Praze začátkem listopadu 2005.

Bruce Springsteen na adresu Boba Dylana řekl: „Bob udával směr, byl majákem, který svítil na cestu novou divočinou, kterou se Amerika stala. Vztyčil vlajku, psal písně, zpíval texty, které byly zásadní pro tehdejší dobu a pro duševní a emocionální přežití tolika mladých Američanů té doby.”

Zdroj: 2media.cz s.r.o.

 

Fotogalerie