Zdravé smoothie dodá tělu energii, vitamíny, i když budete hubnout!

21.05.2018 \\ Produkty

O slovo se hlásí krásné slunečné dny, což kromě dobré nálady znamená, že je čas vystavit své tělo na odiv slunečním paprskům a zvědavým pohledům, takže je tu také čas rychle ho dostat do formy!

Na hubnutí do plavek nikdy není příliš brzy, ani pozdě. Ale dřív, než se na to kdokoliv vrhne, potřebuje dvě věci - odhodlání a zdravý rozum. Proč? Aby hubnutí bylo efektivní, zdravé a trvalé. Rychlý úbytek kilogramů totiž znamená i rychlý úbytek vitamínů, minerálů, stopových prvků či svalové hmoty a zároveň vysokou šanci, že po skončení drastické diety, která se dá držet pouze chvíli, se tělo zase obalí tukem. Pro jistotu, kdyby jeho majitele zase napadlo rychle hubnout.

Zdravá alternativa

Selský rozum a zkušenosti odborníků říkají, že zdravé hubnutí znamená kombinaci zdravého jídla - co nejvíce čerstvé zeleniny a v rozumné míře čerstvé ovoce, bílkoviny a zdravé cukry - servírovaného pětkrát denně v malých porcích - a pohybu. Odhaduje se, že jídelníček tvoří 70 a pohyb 30 procent úspěchu, ačkoliv jedno bez druhého nefunguje.

Dobrý start

Nutriční poradci i kondiční trenéři doporučují začít ráno den zdravým smoothie. Když se tělo probouzí, potřebuje nakopnout. Ovocné nebo ještě lépe ovocno-zeleninové smoothie mu dodá energii. Tehdy jste nejlépe připraveni jak na práci, tak i na fyzickou aktivitu.

Co byste o smoothie měli vědět? „Smoothie z čerstvé zeleniny nebo ovoce může být rychlým a zdravým osvěžením, přísunem energie a vitamínů. Ale pozor na nadměrné konzumování čistě ovocných smoothies. Pro organismus jsou kalorickou bombou a pro lidi, kteří nemají dostatek pohybu nebo chtějí zredukovat svou hmotnost, nejsou nejvhodnější,“ upozorňuje Bc. Edita Weidenthalerová, nutriční terapeutka, Klinika dětského a dorostového lékařství ve VFN Praha, dětská ambulance. „Smoothie doporučuji jako zpestření, kterým si můžeme odlehčit jídelníček po dlouhé těžkopádné zimě. Pokud si ho ještě obohatíme například o klíčky, ořechy a rostlinnou bílkovinu, může to být vyvážená snídaně.“

Optimální objem je 250 až 600 ml smoothie denně, v případě zeleniny i více. Ale nepřidávejte do něj cukr, protože ovoce je sladké samo o sobě. Pokud přece jen potřebujete sladší chuť, vsaďte na med. Pokud hubnete, nepřidávejte do nápoje smetanu či mléko.

Hotové raz, dva

Ráno obvykle bojujeme s časem, ale udělat si smoothie je časově výhodné, pokud máte správný stroj. My hlasujeme za MioMat, ve kterém ho připravíte za dvě minuty. Pouze do něj vložíte umyté ingredience, stisknete knoflík a než si vyčistíte zuby, zdravá a výživná snídaně je hotová. „Nejen pro vás, ale i pro zbytek rodiny. Žena, která se ráno musí kromě sebe postarat i o dítě či děti, případně o manžela, a ještě něco udělat v domácnosti, jistě ocení výhody přístroje, který snídani udělá za ni. Díky tomu ani nevzdá svou dietu kvůli nedostatku času. U nás doma je MioMat pečený, vařený,“ usmívá se MioMat-ka Zuzana, která zdravě žije tělem i duší a MioMat je její vášní i prací. Má celou zásobu receptů i na smoothie. Nám nabídla zelený zázrak s chlorellou, protože po dlouhé zimě nejen dodá energii, ale pomáhá organismus i detoxikovat. „Na litr smoothie potřebujete lžičku prášku chlorelly, dva banány, hrušku, šťávu z jednoho citronu a pitnou vodu. Nakrájené ovoce vložte do MioMatu, můžete přidat i několik kostek ledu, přilijte vodu po risku a stlačte knoflík. Za dvě minuty máte hotový hustý, zelený, chutný a výživný nápoj.“ Mňam! To se budou plavky těšit! Vlastně, oči všech mužů a také žen, které se nebudou umět odtrhnout od vašeho nového bříška!

Rozhodně více informací naleznete na: www.mujmiomat.cz

Zdroj: Trumpeter/MH