Talentovaný Tokhi není jen perkusista, ale i skvělý facilitátor!

19.05.2018 \\ Magazín

Mladý, vysoký, stále optimistický a navíc pohledný perkusista Tokhi se muzice věnuje odmalinka. Dokáže uchvátit každého, kdo mu naslouchá. Má svůj styl a rozhodně ho nepřehlédnete a už vůbec ho nepřeslechnete, když se obuje do muziky. V  Beach klubu Ládví, kde se konal neziskový podnik Festival pohybu určený především pro seniory, vedl svůj workshop a rozhodně zaujal.

Zdá se vám, že to jaksi nemuselo jít dost dobře dohromady? Tak to se opravdu mýlíte! Tokhi okamžitě navodil tu správnou atmosféru, osobitou komunikací na kterou slyšeli i senioři. Byli tímto zajímavým mladíkem naprosto uchvácení, aby ne, tak pozitivně naladěný člověk okolo psebe přeci vždy šíří dobrou náladu. Bez velkého vysvětlování dal k dispozici barevné trubky boomwhackers – každá má totiž svůj tón a během pár minut bylo jasné, že každý je v celku nepostradatelný. A světe div se, během deseti minut se nahodilá skupina, ve které si to vyzkoušel také muzikálový zpěvák Petr Kutheil a operní pěvkyně Pavlína Senič, se pustila pod vedením talentovaného bubeníka do Beethovena. Bylo to neuvěřitelné, ale skutečně to jako Beethoven znělo.

Tokhi si život bez bubnování vůbec nedovedu představit. Hudbě aktivně věnuje už od dětství. Působí jako perkusionista v řadě hudebních projektů. Má za sebou řadu úspěchů na české i mezinárodní scéně. Jako perkusista a hráč na etnické bicí nástroje spolupracoval s mnoha umělci z celého světa. Založil bubenický orchestr Groove Army fungující na principech slavných světových samba kapel z brazilského Rio de Janeira. Každý měsíc má několik koncertů na území ČR i ve světě

Tokhi je v Evropě jediným přímým žákem indického mistra Manana Sharmy, jehož rodina se zabývá výrobou tibetských mís po mnoho let. Je také mezinárodním endorserem Meinl a jejich řady singing bowls, a také gongu „Sonic Energy“, které tato společnost vyváží do celého světa.

Foto:red/Felix Pašek

Fotogalerie