Dámský klub, film o životní inspiraci, kterou najdete tam, kde ji nečekáte

03.05.2018 \\ Film/TV

Čtveřici dlouholetých kamarádek pojí kromě pevného přátelství společná záliba    v knihách. Pravidelně se scházejí ve svém dámském knižním klubu. Jednoho dne se ponoří do lechtivě erotického románu Padesát odstínů šedi. Tahle volba se ukáže jako více než inspirativní… Diane (Diane Keaton) totiž nedávno ovdověla po 40 letech manželství. Vivian (Jane Fonda) si užívá společnost mužů, ale závazkům se důsledně vyhýbá. Sharon (Candice Bergen) se i po desetiletích stále snaží vzpamatovat z rozvodu. A manželství Carol (Mary Stenburgen) spěje po 35 letech neodvratně ke konci.

Vášnivý a živočišný svět pana Graye doslova obrátí jejich unavené životy vzhůru nohama. V dámách se opět naplno rozhoří touha po romantice a dobrodružství. Nová kapitola je nejen v knihách vždycky ta nejlepší… Komedie Dámský klub se může pochlubit doslova plejádou těch největších hereckých hvězd. Rolí rozverných dam se ujaly stále okouzlující Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen a Mary Stenburgen. Jejich pánské protějšky s neodolatelným šarmem ztělesnili Andy Garcia, Don Johnson, Richard Dreyfuss a Craig T. Nelson.

„Ve společnosti, v Hollywoodu, existuje věková diskriminace, přesvědčení, že v určitém okamžiku vaše uplatnění končí. Na to zapomeňte. Věřte, že existuje další kapitola, jedinou překážkou je vaše myšlení."
- režisér, spoluautor, producent Bill Holderman

 

" target="_blank" rel="noopener noreferrer">

Dámský klub je Holdermanovým režijním debutem, u kterého se podílel na scénáři a byl spoluproducentem. Film o ženách po šedesátce, který boří zažité předsudky a bariéry, se pyšní oscarovými hereckými legendami. Na filmu spolupracoval se svou přítelkyní a kolegyní Erin Simms, pro kterou je Dámský klub také debutem, a to jak scenáristickým, tak i producentským.

Fotogalerie