Jak ulevit pocitu těžkých nohou

09.04.2017 \\ Zdraví

Léto se blíží a s ním i méně příjemné všednosti. Po celodenním zápřahu v práci přiběhnete domů, kde vás čekají další povinnosti a vaše nohy jsou těžké jako by byly obtěžkány olovem. Chybně se řada lidí domnívá, že je to porušením pitného režimu, ale to může být pravda jen částečně, protože příčin je více. Dlouhodobé sezení, stání, zdvihání těžkých břemen, zátěžové sporty, obezita, ale i nošení bot s vysokými podpatky či sezení s nohou přes nohu - to vše jsou faktory, které pocit těžkých nohou zhoršují.

Těžké a oteklé nohy mohou být příznakem onemocnění, proto se rozhodně doporučuje nevyčkávat a pocit těžkých a oteklých nohou konzultovat s lékařem.

Jak tedy ulevit pocitu těžkých nohou?

  • POHYB – Pohybová aktivita je nejdůležitějším preventivním opatřením vůbec. Každý den si najděte čas na pohybovou aktivitu. Zkuste jít do práce pěšky, místo autem nebo vyběhnout pěšky schody do 2. patra, kde máte kanceláře či byt.
  • OBUV - Pořiďte si pohodlnou a zdravotně nezávadnou obuv. Pokud potřebujete nosit boty na podpatku, střídejte je během dne s pohodlnějšími botami.
  • ZÁTĚŽ – Vyvarujte se jednostranné zátěže, jako je dlouhé stání nebo sezení.
  • STRAVA  - Zdravá strava i pitný režim dokážou pozitivně ovlivnit většinu zdravotních problémů.
  • HMOTNOST - Obezita sebou nese i další zdravotní rizika a je proto na místě hmotnost regulovat.
  • PREVENCE – Během dne udržujte nohy ve zvýšené poloze. Neseďte s překříženýma nohama. Nenoste nevhodné oblečení, které škrtí v oblasti třísel či kolen. Večer si dopřejte střídavě studenou a teplou sprchu, která nohám uleví.

Pocit těžkých nohou příznivě ovlivňují také přípravky a doplňky stravy s obsahem flavonoidů. Flavonoidy, látky přírodního původu, též známé jako vitamin P, jsou obsaženy například v citrusových plodech, šípku, zelenině, tmavé čokoládě, čaji, ale také v červeném vínu. Mezi známé zástupce patří hesperidin, diosmin a aescin. Aescin, extrakt z Kaštanu koňského, napomáhá snižovat pocit těžkých nohou a podporuje dobrou cirkulaci krve v drobných cévách. 

Doplněk stravy MOBIVENAL® micro obsahuje diosmin, hesperidin a aescin. Aescin (extrakt kaštanu koňského) napomáhá snižovat pocit těžkých nohou a podporuje dobrou cirkulaci krve v drobných cévách. Je vhodný pro lidi se sedavým zaměstnáním, při dlouhém stání, chození a cestování.

MOBIVENAL® micro je k dostání v balení 30 tablet za 134 Kč, 60+10 tablet ZDARMA za 267 Kč a 100+20 tablet ZDARMA za 428 Kč.