V posteli jako v bavlnce!

09.04.2018 \\ Design/Domov

Vrže to, tlačí to, co je to? Minulost! Již dnes moderní matrace poskytují vysoký komfort spaní a přitom nestojí tak mnoho. Jednoduše ideální poměr ceny, kvality a výkonu.

Někteří z nás si ještě pamatují na pružinové matrace, které děti milovali, protože se na nich skvěle skákalo, a dospělí je nenáviděli, protože vrzaly a na různých místech dokonce i tlačily. I proto se pružinové matrace dostaly do nemilosti a nepatří automaticky mezi první volbu při výběru nové matrace.

Dnes je všechno úplně jinak! Věda a výzkum pokročily, technologie a výrobní postupy se změnily a můžete si vybrat  dnes takovou  matraci, na které budete spát jako v bavlnce - uvolněně a zároveň se správnou oporou.

Co všechno je jinak?

Kdysi se vyráběly pouze pružinové matrace tak, že se jednotlivé pružiny vázaly textilním provázkem. Netrvalo dlouho a ten se opotřeboval a přetrhl. Vždyť člověk během spánku změní polohu asi třicetkrát za jedinou noc! Provázek později nahradil kov, který sice vydržel více a pružiny už sice nevyskakovaly směrem ven, avšak neustálé vrzání nepřidávalo na pohodě spáčům ani na zamilované atmosféře... Ještě, že dnes nehrozí ani vyskakování uvolněných pružin, ani žádné nepříjemné zvuky!

"Moderní matrace jsou bezpečné a zejména komfortní, mají širokou škálu tvrdosti díky různým tvarům a materiálům jsou dnes již velmi pohodlné. Výhoda je, že můžete mít i matraci na zakázku dle přesných rozměrů,“ vysvětluje managerka společnosti Moravia Comfort, která se již 40 let věnuje vývoji a výrobě matrací. "V tomto segmentu je vývoj neskutečně rychlý, inovace jsou téměř na denním pořádku. To, co platilo kdysi, dnes už vůbec neplatí. Pokud je matrace vyrobena z kvalitních materiálů, je to rozumná volba, protože je levnější než sendvičová, ale poskytuje stejně kvalitní a v některých případech i dokonce kvalitnější spánek.“

Na co si dát při výběru pozor? Jak poznáte vhodnou matraci pro vás?

Dobrého prodejce poznáte podle toho, že dokonale ovládá nejen složení matrací, ale ví i to, jak byla přesně matrace vyrobena. No a pozor si třeba dávat i na to, jak se na matraci cítíte, proto je určitě dobré si matraci vyzkoušet. Rozhodně na své nové matraci zkuste zavřít oči, chvíli relaxovat a nechat si v sobě ten první pocit!

Více informací: www.moravia-comfort.cz

Zdroj: Martina Hrubá