Oslavte jaro a užijte si Velikonoce naplno

29.03.2018 \\ Design/Domov

Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota, Boží hod velikonoční, a velikonoční pondělí… Oslavy jara a tradice, které každý den udělají jedinečným. Už jste v tomto týdnu začali každý den trávit podle tradice? Pokud ne, tak začněte zeleným čtvrtkem.

Zelený čtvrtek je den, kdy se doporučuje sníst či vypít něco zeleného. Doporučujeme hrách, kopřivy, špenát či špenát z kopřiv. Ovšem mít něco zeleného doma, je příjemná podívaná, a tak vás zeleně naladí květiny, dekorace a pokojové rostliny ve studiu AMMI v Brně. Na Zelený čtvrtek je vhodné sázet hrách, ovšem na Velký pátek byste měli nechat půdu odpočinout a nerýt. 

Velký pátek - věříte, že se v tento den voda mění na víno? Zkuste to zjistit třeba tak, že ji budete celý den pít, a pak nám můžete napsat výsledek. A pokud se rozhodnete vyjít do přírody, tak navštivte skály, protože na Velký pátek vydávají své poklady. 

Na Bílou sobotu si doma ukliďte, připravte s dětmi pomlázky, ozdobte vajíčka a dejte si jidáše. 

Na Boží hod velikonoční, se křesťané radují z příchodu Pána. Upečte beránka, mazance a užijte si čas v kruhu rodiny v míru.

Velikonoční pondělí je dnem, na který se těší zejména chlapci, kteří si běží pro pomlázku. Díky tomuto zvyku zůstane žena, po vyšlehání, zdravá celý rok. Dívky dávají na oplátku muži vajíčka, a tímto gestem oslavují plodnost. Pomlázky se splétají z mladých vrbových větví, které najdete v jarním trendu studia AMMI. A my vám teď sdílíme velikonoční dekorace, které pro vás ve studiu AMMI (http://facebook.com/studioammi), na Nejedlého 373/1 v Brně, mají přichystané.

Fotogalerie