Městský festival KAMEN!CE navštíví Digitalism, Jana Kirschner, Dan Bárta i MC Gey

14.05.2024 \\ Koncerty/Festivaly

Festival KAMEN!CE zveřejnil kompletní line-up. Během tří dnů, od 6. do 8. června 2024, vystoupí v rámci čtvrtého ročníku multižánrové akce pro celou rodinu více než 50 interpretů. Vedle kapel zvučných jmen se představí zástupci české a zahraniční alternativní scény. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program. 

KAMEN!CE vyniká širokým hudebním záběrem. Koncept třídenní oslavy hudby v samém srdci města se silným geniem loci je důvodem, proč do srdce Českého Švýcarska každoročně míří návštěvníci z celé České republiky i okolních zemí.  I letos pro ně celkem na dvou stagích zahrají čerství držitelé Andělů, české a zahraniční legendy a talenti, kteří tvoří mladou českou a slovenskou alternativní scénu. 

Jedinečná hudební dramaturgie

Jako headlineři na festival zavítají německé elektronické duo Digitalism (DJ set), Dan Bárta & Illustratosphere, Jana Kirschner, MC Gey, PSH či Pam Rabbit. Účast potvrdili také australští indie popoví Teenage Dads a ze Slovenska dorazí například producent elektronické hudby FVLCRVM či tanečně-industriální Berlin Manson. Po třech letech se do České Kamenice ve své dosud nejvyzrálejší a nejhravější formě vrátí pražští Good Times Only. Celé dění uzavře festivalová stálice DJ ŠatySVlečkou.

Zahraje i kapela Davida Žbirky Sunnbrella, Ametyst, tedy nová kapela producenta elektronické hudby Davida Doubka alias Ventolina, nebo česká reprezentantka v Eurovizi Aiko. V programu mají své místo rovněž vítězka Startéru Radia Wave Máří, legenda industriálního rapu s texty Lubomíra Typlta WWW NEUROBEAT, David Kraus s kapelou Gipsy Brothers a letošní držitelka ceny Anděl v kategorii Alternativa a elektronika Anna Vaverková.

„Jsme přesvědčení, že i letošní line up je ukázkou toho, že také menší město může mít skvělý festival s kvalitní dramaturgií a neopakovatelnou atmosférou pro všechny, a to nehledě na věk, sociální původ, barvu pleti, gender či sexuální orientaci. Věříme, že právě na takové akci lze dávat prostor mladým a nadějným umělcům. Dramaturgii tak nestavíme pouze na několika známých jménech, které už lidi viděli mnohokrát. Naši diváci na festival přijíždějí objevovat, za což jsme jim vděční,” říká vedoucí produkce Martin Šolc. 

Doprovodný program pro všechny generace

Festival KAMEN!CE myslí na  všechny věkové kategorie. Zajímavý program je připraven jak pro děti, tak pro starší návštěvníky. Těm v sobotu 8. června v restauraci U Slunce zahraje dechovka, a kromě večerního mejdanu si užijí například besedu se známým věštcem Vlastíkem Plamínkem či souboj ve hře bingo. 

Letošní ročník festivalu, jehož loňská návštěvnost se pohybovala kolem šesti tisíc osob, přináší několik novinek. Malá stage se přesouvá od Domu kultury na nádvoří místního zámku. “Kulturák” díky tomu poskytne více prostoru pro doprovodný program v podobě debat, promítání filmů i oblíbené děčínské talk show Silný řeči. Vyrazit tam můžete i na Karaoke s Bertem z Bert & Friends.

„Letošní festivalový program je bohatší a multižánrovější. Zahrnuje například sérii představení Miniatury od skupiny Musaši, která zpestří návštěvníkům pohyb po festivalu. Snažíme se také rozšířit areál do dalších lokalit města a ukázat je v jiném, neočekávaném světle. K vidění tak bude novocirkusové představení Hnízdo na nitkách a rozmanitý kulturní a sportovní program v parku nebo na městském koupališti,” doplňuje Barbora Luczy, která se stará o doprovodný program.

Příjemné zázemí pro návštěvníky

Rok od roku se rozvíjí také zázemí pro návštěvníky. Na pestré menu láká food zóna, kde budou k ochutnání například burgery #zestanku, vítěze Burgerfestu z roku 2022 a 2023, nebo oblíbená rolovaná zmrzlina od EasyRolls.  Stanové městečko bude jako každý rok umístěno v klidné části města, tedy u lesa a v bezprostřední blízkosti městského koupaliště. Registrace do něj jsou již otevřené. Více informací k přihlašování je uvedeno na webových stránkách festivalu a na jeho profilech na sociálních sítích. I letos organizátoři pro návštěvníky nachystali tradiční festivalový playlist s názvem KAMEN!CE 2024. Více než tříhodinové pásmo songů od interpretů, kteří letos navštíví KAMEN!CI, si fanoušci mohou poslechnout už teď na platformě Spotify.

Jedinečný dojem z celé akce podtrhuje místo, na kterém se festival odehrává. Stage i zázemí pro doprovodný program se nachází přímo v centru České Kamenice, a návštěvníci tak mají na dosah skvosty, jakými jsou poutní kaple Narození Panny Marie nebo letos obnovený orloj se skleněnými postavami. Okolí města vybízí k procházkám do přírody. Střetávají se tu totiž hned tři chráněné krajinné oblasti. Pohádkové České Švýcarsko, drsné Lužické hory a tajemné České středohoří.

Vstupenky již nyní na smsticket

Vstupné na všechny tři dny lze pořídit za 400 Kč nebo v limitované edici za 1 000 Kč. Majitelé limitované vstupenky obdrží na místě ještě speciální festivalové tričko, které není běžně k zakoupení. Lístky jsou v prodeji v síti smsticket. K dispozici budou také na místě konání ve festivalovém stánku.

Pořadatelem hudebního festivalu KAMEN!CE je město Česká Kamenice. Historie této akce se začala psát před čtyřmi lety. Tehdy začala spolupráce města zastoupeného mladým starostou Janem Papajanovským s Jakubem Burešem, autorem talk show Silný řeči, a Martinem Šolcem, organizátorem eventů a kytaristou pražské skupiny I Love You Honey Bunny. Ze všední městské slavnosti plné mažoretek a big bandů, která se v České Kamenici do té doby konala, pak vznikl jedinečný festival, díky kterému město na tři dny ožije neopakovatelnou atmosférou.