Snídejte s Kubíkem a začněte den zdravě!

15.10.2023 \\ Produkty

Podzim je v plném proudu, děti po létě opět zamířily do školek a škol a pomalu ale jistě se blíží předvánoční shon. Jak si alespoň maličko usnadnit nepříjemné vstávání do tmy? Vždyť ranní stres je to poslední, o co stojíme, natož naši nejmenší! Jak mu předejít? Určitě je dobré připravit si věci na ráno již večer před spaním, a to včetně snídaně a svačiny. Stačí mít vše vymyšlené, nachystané ingredience, ať ráno víte, kam a pro co sáhnout. Zvlášť pro děti je zásadní, aby začaly den zdravou, vyváženou a chutnou snídaní. Pokud se děti dobře nenasnídají, už za dvě hodiny chybí energie, kterou nezbytně potřebují. Její nedostatek vede k roztěkanosti, nepozornosti a celkovému neklidu. Snídaně navíc představuje velmi důležitý, zdraví prospěšný rituál, který může dopomoci k nastolení vnitřního klidu a fyzické i duševní spokojenosti. A to je pak úplně jiný start do nového dne, souhlasíte?

Dostatek energie i vitaminů pro zdravý vývoj

Růst a vývoj dětí zvyšuje nároky organismu na příjem energie a některých vitaminů a minerálů. Aby tedy bylo dítě v dobré kondici, měla by snídaně obsahovat dostatek sacharidů pro zachování energie, vitaminy B1 (neboli thiamin), B3 (niacin) a B6 pro posílení imunity, duševní výkonnosti a správnou činnost nervové soustavy, vitamin C, jenž zvyšuje bdělost. Další důležité látky jsou mangan a fosfor pro udržení normálního stavu kostí, zinek a vitamin D na podporu normální funkce imunitního systému, železo ke snížení míry únavy a vyčerpání. Novinky Kubík CHOCO BALLS, CHOCO COOKIES, HONEY RINGS a CINI SQUARES všechny tyto aspekty splňují! Navíc obsahují i celozrnnou mouku, která děti zasytí na delší čas a dodá jim tak dostatek energie. Cereální snídaně Kubík jsou vyráběné z obilovin a ochucené medem, skořicí nebo kakaem. Skvěle chutnají s mlékem, jogurtem nebo jen tak. Velkým plusem je i to, že neobsahují glukózo-fruktózový sirup ani palmový olej!

Děti a cereálie

Sladká snídaně není chybou, naopak děti potřebují právě ráno dobít baterky a zvlášť u aktivních dětí představují snídaňové cereálie naprosto jasnou volbu. Důležité je dbát na jejich kvalitu a důsledně vybírat podle složení ty výživově nejvhodnější druhy. Samozřejmě v rámci pestrosti a správných stravovacích návyků je ale vhodné naučit děti i na slané snídaně a podle toho, jak nastartovaly den, pak korigovat případné další sladkosti.

Kubík Choco Balls – oblíbené křupavé čokoládové kuličky s pravým kakaem,

Kubík Cini Squares – voňavé křupavé plátky s pravou skořicí,

Kubík Honey Rings – medové kroužky s přírodním medem,

Kubík Choco cookies – „puntíkované“ mini sušenky s obsahem kakaa

Kubík – cereální snídaně, rodinné balení, 500 g

Pro více informací a zajímavé inspirace navštivte: https://medakubik.cz/

Fotogalerie