Motocykly HARLEY-DAVIDSON® CVO™ mají výjimečný design, výkon a technologie

10.06.2023 \\ Tech/Auto/Moto

Společnost Harley-Davidson v polovině roku představuje dva prémiové modely Custom Vehicle Operations™ (CVO™) pro rok 2023. Nové modely CVO™ Street Glide® a CVO™ Road Glide® přinášejí pokročilé technologie, ještě vyšší komfort jezdce a dynamický výkon s novým výkonným motorem Milwaukee-Eight® VVT 121. Exkluzivní a dramatický nový vizuální design představuje transformativní revizi platformy Harley-Davidson® Grand American Touring.

„Posláním nových modelů CVO™ Street Glide® a CVO™ Road Glide® je dál rozvíjet všechny aspekty zážitku z jízdy na motocyklu Grand American Touring,“ říká Jochen Zeitz, předseda představenstva, prezident a generální ředitel společnosti Harley-Davidson. „Tyto modely nastavují nový standard výkonu, technologií a stylu Harley-Davidson a urychlují vývoj nejžádanější motocyklové značky na světě.“

Nová definice ikonického designu

Nové modely CVO™ Street Glide® a CVO™ Road Glide® přijíždějí s úžasným novým designem, který se jasně odvíjí od známých tvarů předchozích motocyklů Harley-Davidson® Grand American Touring. Oba modely jsou vybaveny kapotážemi s integrovanými průduchy a charakteristickým LED osvětlením se zabudovanými LED směrovkami. Mezi další designové prvky patří upravený přední blatník, nová palivová nádrž s výrazným bočním zkosením a boční brašny s novým tvarem, který navazuje na linie kapotáže a palivové nádrže. Odvážným řešením jsou kombinovaná litá kola s výpletem s černým vyfrézovaným hliníkovým ráfkem a vyplétanými paprsky. Každý model bude nabízen ve dvou barevných variantách lakování a povrchové úpravy.

Špičkový výkon

Nový motor V-Twin Milwaukee-Eight® VVT 121 o objemu 1 977 cm3 představuje nové měřítko točivého momentu a zdvihového objemu dostupného v motocyklu Harley-Davidson® Touring a je vybaven optimalizovanými kapalinou chlazenými hlavami válců s novým systémem chlazení, variabilním časováním ventilů (VVT), novým sacím traktem a výkonným výfukovým systémem.

Při vývoji modelů CVO™ Street Glide® a CVO™ Road Glide® byl pečlivě zvažován každý aspekt konstrukce, který by mohl ovlivnit celkový výkon a pohodlí. Ve srovnání s předchozími modely se výrazně snížila suchá hmotnost – o 14 kg u modelu CVO™ Street Glide® a o 16 kg u modelu CVO™ Road Glide®. Vysoce výkonné přední a zadní komponenty odpružení SHOWA podporují jisté ovládání a přinášejí výrazné zlepšení komfortu jezdce ve srovnání s předchozími modely CVO™, přičemž zdvih zadního odpružení se zvýšil o 50 %. Prémiové brzdové komponenty Brembo™ nabízejí vynikající brzdný účinek a odezvu při brzdění, což zvyšuje jistotu jezdce.

Modely CVO™ Street Glide® a CVO™ Road Glide® poprvé nabízejí volitelné jízdní režimy – Road, Sport a Rain - které elektronicky řídí specifickou kombinaci výkonu, brzdění motorem, nastavení systému Cornering-Antilock Braking System (C-ABS) a systému Cornering-Traction Control System (C-TCS).

O aerodynamický a tepelný komfort se starají nové kapotáže s plynule navazujícím čelním štítem a nastavitelnými prvky pro regulaci proudění vzduchu. Při testování v aerodynamickém tunelu se subjektivní turbulence v oblasti přilby snížily v průměru o 60 % ve srovnání s odpovídajícími modely z roku 2022. Nový systém chlazení motoru dále zvyšuje tepelný komfort jezdce ve srovnání s předchozími modely CVO.

Nový infotainment se systémem Skyline™ OS

Modely CVO™ Street Glide® a CVO™ Road Glide® představují zcela novou sadu informačních a zábavních technologií podporovaných novým operačním systémem Skyline™. Barevná dotyková obrazovka TFT s úhlopříčkou 12,3 palce nahrazuje všechny analogové přístroje a většinu předchozích přepínačů. Tento prémiový displej lze přizpůsobit v rámci tří různých možností zobrazení a je kompatibilní se zařízeními Apple a Android. Připojení Wi-Fi umožňuje bezdrátové připojení k zařízení jezdce a v systému je zabudováno i spojení Bluetooth® pro bezdrátové sady do přilby. Oba modely jsou vybaveny rozšířenými schránkami pro média s připojením USB-C. Prémiový, vysoce výkonný audiosystém Harley-Davidson® Audio powered by Rockford Fosgate® Stage II se čtyřmi reproduktory je napájený novým zesilovačem o výkonu 500 W RMS.

Modely CVO™ Street Glide® a CVO™ Road Glide® budou mít veřejnou premiéru v Budapešti během oslav 120. výročí společnosti Harley-Davidson ve dnech 22.-25. června 2023 a v Milwaukee během festivalu Harley-Davidson Homecoming™ ve dnech 13.-16. července 2023. Na showroomy autorizovaných dealerů Harley-Davidson® po celém světě se oba modely dostanou v polovině července. Jejich cena bude začínat na částce 37 982 eur bez DPH. 

Harley-Davidson usiluje o nekonečnou cestu za dobrodružstvím a svobodu v duši. Na webu H-D.com najdete další informace o kompletní řadě motocyklů Harley-Davidson® Grand American Touring, Sport, Adventure Touring, Cruiser a Trike pro rok 2023, ojetých motocyklech Harley-Davidson Certified™, originálních dílech a příslušenství Harley-Davidson®, výbavě Harley-Davidson® MotorClothes® a finančních službách Harley-Davidson.

Fotogalerie