Představujeme vám Galerii KusKovu

14.01.2018 \\ Výstavy

Galerie KusKovu ve své stálé expozici prezentuje umělecké předměty, šperky a užité umění z kovu a svým zaměřením je v Praze ojedinělá. Zastupuje renomované výtvarníky, jako je šperkař Karel Votipka nebo sochař Igor Kitzberger, ale hledá také mladé umělce i řemeslníky, kteří propojují tradiční kovářské řemeslo a moderní design.

Galerie KusKovu pořádá pravidelné výstavy. Za jedenáct let existence realizovala více než 40 výstav českých i zahraničních výtvarníků. Jednotlivé výstavy doplňuje doprovodnými akcemi - setkáními s umělci, výtvarnými dílnami nebo módními přehlídkami.

KusKovu nezapomíná ani na školy, které vyučují umělecké řemeslo, proto jedna z prvních výstav představila průřez maturitními pracemi studentů Střední umělecko-průmyslové školy v Turnově. Spolupráce s pražskými umělecko-průmyslovými školami, které vyučují obor "umělecký kovář" vyústila v realizaci projektu „Svatopetrské kování" - setkání uměleckých kovářů a „živé kování" v okolí Petrské věže, která je v bezprostřední blízkosti Galerie KusKovu.

Více informací naleznete na stránkách Galerie KusKovu 

Foto: Výstava soch Igora Kitzbergera