Audiosérie Jiří Lábus: portrét přináší nové postřehy i perličky ze života

29.01.2023 \\ Magazín

Rozsáhlý aktuální rozhovor se stal základem autentického a nevšedně pojatého medailonku, který mapuje zásadní oblasti života Jiřího Lábuse. Posluchače zaujme jak poutavým vyprávěním a novými informacemi, tak trefnými komentáři a vtipnými audio ukázkami. První z pěti dílů originálního audio projektu uvádí Audioteka již 26. ledna, tedy v den, kdy oblíbený herec slaví narozeniny.

S legendárním hercem, autorem a bavičem si povídala jeho kamarádka a bývalá kolegyně ze Studia Ypsilon Ilona Smejkalová. I díky jejich osobnímu vztahu vznikl upřímný, ryzí rozhovor bez jakékoliv stylizace. V rámci novinky Jiří Lábus – portrét je materiál sestříhaný a zpracovaný do pěti zhruba dvacetiminutových tematických dílů. Ty přiblíží dětství a rodinu jedinečného herce, stejně jako jeho studium na DAMU
i působení v Ypsilonce. Zaměří se také na mimořádnou všestrannost a počiny i role, které milují diváci napříč generacemi. Samostatná kapitola je věnována osudovému přátelství s Oldřichem Kaiserem. Dojde také na sebereflexi, smysl života i naději na lepší budoucnost.

Zajímavosti ze života mistra improvizace

V rámci propracovaného scénáře rozhovorem prostupují audio ukázky a citace, které připomínají nezapomenutelné role Jiřího Lábuse, jeho talent a smysl pro humor. Nechybí ani perličky, které zůstaly řadě posluchačů dosud skryty. Nejdůležitější fakta z životopisu i osobní komentáře přidává blízký kamarád, herec Pavel Batěk.

Hlas z oceňovaných audioknih

Minisérie pochází z dílny Audioteky, s níž Jiřího Lábuse pojí řada významných rolí, včetně nezaměnitelného Kubáta z oceňovaných Vlastníků či Wolanda z Mistra a Markétky. V Audiotece vznikla i dosud poslední série Tlučhořovic rodinky. Již v březnu uvede Audioteka nový audioseriál, v němž se Jiří Lábus objeví v hlavní roli. 

Premiérové díly každý týden v Audioteka Klubu

Na první díl projektu Jiří Lábus – portrét se posluchači mohou těšit již ve čtvrtek 26. ledna 2023. Bude volně dostupný v aplikaci Audioteka. Další díly budou premiérově uváděny vždy po týdnu, a to pouze v rámci Audioteka Klubu. Na této streamovací platformě získají členové za měsíční předplatné 199 Kč přístup ke katalogu čítajícímu přes 1 000 titulů, a to včetně superprodukcí, audioseriálů a audioshow v předpremiéře.

Více informací o novince najdete zde.

Tvůrčí tým audiosérie Jiří Lábus – portrét

Scénář a dramaturgie: Ilona Smejkalová

Režie: Michal Sieczkowski

Spolupráce na scénáři: Karel Kratochvíl

Hudba, zvuková dramaturgie, mistr zvuku, mix dialogů a postprodukce: Bojan Bojič

Produkce: Lucie Laňková

Natočeno pro společnost Audioteka ve zvukovém studiu BeLoud v roce 2022.