Biografie Jan Tříska je na trhu

30.12.2017 \\ Knihy/Výstavy

Byl Romeem i Lorenzacciem, Faustem i Radúzem,  králem Learem i Igorem Hnízdem. Především ale Jan Tříska stále zůstával mužem a klukem s nestárnoucí duší a kouzlem, které se nedá naučit ani vypočítat. Lidé ho poslouchali, i když mlčel, a nezapomněli na něj, ani když odešel na spoustu let do emigrace do Ameriky, kde se mu podařilo prosadit se i v Hollywoodu.
Biografie z pera Marie Formáčkové přibližuje životní peripetie renomovaného umělce, který vystudoval pražskou DAMU, stal se nejmladším členem činohry Národního divadla a uznávaným filmovým hercem. Životní i uměleckou dráhu mu však zkomplikovala složitá doba.

Marie Formáčková pracovala dvacet let v časopise Vlasta, kde byla od roku 1989 šéfredaktorkou, později byla šéfredaktorkou Květů a TV Revue. Od roku 2000 se věnuje publicistice a psaní knih. Je autorkou či spoluautorkou zejména životních příběhů známých osobností. K nejoblíbenějším patří knihy, které napsala spolu s Helenou Růžičkovou a se Zitou Kabátovou. Napsala také řadu kuchařek a knihy o zdravé životosprávě společně s lékařem Leošem Středou nebo Vítkem Chaloupkou. Mimo to je autorkou série praktických učebnic pro postižené žáky.

Marie Formáčková: Jan Tříska, vydává Ikar, 152 stran, doporučená cena 199 Kč