Představení ikonické řady prémiových rumů

19.12.2017 \\ Magazín

Představení prémiové řady rumů Havana Club Iconica a odhalení limitované edice Tributo 2017. V designových prostorách umělecké galerie kuskovu čekala na hosty noc plná hudby, vynikajícího kubánského jídla, kvalitních rumů a míchaných drinků, na které dohlížel ambasador značky Havana Club a profesionální barman Jakub Vinš, doutníky světově známé značky Cohiba, výstava obrazů malíře Lubomíra Kuči a umělecké dílo na sklech kreslířky Zuzany Osako.

Večer si nenechal ujít nejen ambasador značky Havana Club a profesionální barman Jakub Vinš, ale také muzikálový zpěvák Ladislav Korbel, kterého můžete znát např. z muzikálů Děti ráje, Mýdlový princ či Čas růží a kubánský velvyslanec, pan Felix Leon Carballo.

Exkluzivní řada Iconica je určena pro opravdové požitkáře, kteří si čistou chuť kvalitních rumů vychutnávají do posledního doušku. V rumech Iconica ucítíte tóny koření, dřeva a ovoce s náznakem kouře. Kolekce se skládá ze 4 prémiových rumů: Selección de Maestros, Añejo 15 Años,  Havana Club Unión a Máximo Extra Añejo. Svou chutí, zvolenými ingrediencemi a designem lahví se řadí mezi kousky, kterými neurazíte ani toho nejvybíravějšího gurmána.

Kromě řady Iconica byla představena limitovaná edice prestižních rumů namíchaných z těch nejvybranějších archivních ročníků Havana Club Tributo 2017. Nejjemnější rum z archivních rezerv Havana Club má díky 80ti letému zrání výjimečně suchý tón a poutavou škálu chutí, která vyzdvihuje a vzdává poctu té nejvybranější kubánské cukrové třtině. Edice 2017 byla představena na slavnostech Cuban Habanos Festivalu a do celosvětové produkce poputuje omezený počet 2500 lahví. Tato jedinečná směs výjimečných rumových rezerv Havana Club ctí vášeň a zkušenost znalců Maestros del Ron Cubano, jejichž zásluhy byly nedávno vyhlášeny kulturním dědictvím kubánského národa. Každá jednotlivá láhev rumu Havana Club Tributo je očíslována a označena podpisem Asbela Moralese, který v současnosti zastává funkci Havana Club Maestro del Ron Cubano. Podoba láhve přiláká znalce rumu i milovníky tvrdého alkoholu luxusními zeleno-zlatými barevnými tóny evokujícími třtinová pole, na kterých už dlouhé generace pěstují to nejdůležitější pro výrobu autentického kubánského rumu.

Obě představené edice, Iconica a Tributo 2017, se řadí mezi prémiové rumy, které jsou na světovém trhu k dostání.             

V roce 1993 založila kubánská společnost Cuba Ron S.A. společně s francouzskou firmou Pernod Ricard Group společnost Joint venture Havana Club International S.A. s cílem prosadit značku Havana Club ve světě. Havana Club je v pořadí třetí nejdůležitější mezinárodní značka rumu na světě mimo USA a hlavní celosvětový producent super-prémiových a vyšších druhů rumu. Roční produkce firmy Havana Club dosáhla v červnu 2016 čtyř milionů beden a zařadila se tak na 21. místo žebříčku výrobců Impact Top 100 (2016).

Společnost má sídlo v Havaně a exportuje do více než 120 zemí s výjimkou USA, kde jsou kubánské produkty zakázané kvůli obchodnímu embargu.

JAKUB VINŠ, ambasador značky Havana Club

Jakub Vinš začal pracovat v pražském koktejlovém baru Bugsy’s Praha v roce 2011, kde získal zkušenosti jak s přípravou míchaných drinků, tak s prémiovými destiláty. V roce 2016 začal pracovat pro společnost Jan Becher Pernod Ricard na pozici Brand Ambassador Havana Club pro ČR. V předchozích letech se zúčastnil mnoha seminářů a barmanských soutěžích, díky nimž získal zkušenosti, které předává svým studentům.

Rum byl vždy jeho oblíbený destilát, ale zcela si ho podmanil, když ho jeden z osmi kubánských mistrů výroby rumu Asbel Morales vyškolil ve svém kurzu. Nyní s nadšením jeho vlastním předává své vědomosti, zkušenosti a lásku k rumu svým studentům.

Více informací: www.havana-club.cz  a  www.prestigeselection.cz

                                    

Fotogalerie