FAMUFESTU scenárista Barry W. Blaustein a režisér Rúnar Rúnarsson

11.11.2017 \\ Festivaly

Filmový festival FAMUFEST, letos s hlavním tématem INFERNO, od 13. do 18. listopadu zve nejen na projekce desítek pozoruhodných filmů, ale také na setkání s výraznými osobnostmi světové kinematografie. K velkým lákadlům programu letošního 34. ročníku FAMUFESTU patří masterclass hlavních festivalových hostů: amerického scenáristy Barryho W. Blausteina a islandského režiséra Rúnara Rúnarssona.

Barry W. Blaustein se proslavil především jako scenárista legendárních pořadů Saturday Night Live a What's Alan Watching? Podílel se také na scénářích filmů s Eddiem Murphym Cesta do Ameriky, Zamilovaný profesor a dalších hollywoodských trháků.  S návštěvníky FAMUFESTU se setká v rámci své masterclass Jak přežít Hollywood v úterý 14. listopadu od 18:30 ve Velkém sále kina Světozor v centru Prahy. Po projekci jeho oceňovaného dokumentu Gladiátoři 2000 o wrestlingovém průmyslu Barry W. Blaustein zasvěceně přiblíží principy fungování Hollywoodu, prozradí, jak se v něm udržet a být tím, kým chce člověk v Hollywoodu být. Zároveň otevře debatu na téma, jak se v tomto dravém prostředí stát dobrým autorem. Masterclass se ponese v odlehčeném tónu a bude prošpikována autentickými historkami.

Další setkání s respektovaným, inspirativním profesionálem je na programu ve čtvrtek 16. listopadu od 17:30 v Malém sále Světozoru – masterclass Rúnara Rúnarssona s názvem Jak pracovat s hercem. Rodák z Reykjavíku patří k nejoceňovanějším režisérům krátkých filmů, je držitelem četných mezinárodních cen, v roce 2006 byl nominován na Oscara za svůj film Poslední farma, o dva roky později přišla nominace na Zlatou palmu v Cannes i na Evropskou filmovou cenu za film Ptáčata. Naposledy zabodoval dramatem Vrabčáci, který je o dospívání chlapce na severu Islandu, za který získal Zlatou mušli pro nejlepší film na festivalu v San Sebastianu, ocenění na festivalu v americkém Chicagu a Grand Prix Febiofestu 2016.

Festivalové akreditace na FAMUFEST je možné zakoupit v předprodeji na goout.cz za zvýhodněnou cenu 150 Kč. K dostání budou i vstupenky na místě.

Fotogalerie