Vypořádejte se s příznaky premenopauzy přírodní cestou!

09.11.2017 \\ Zdraví

V životě každé ženy přijde dříve či později jedno zásadní a ne zrovna příjemné období – premenopauza. Projevy tohoto přirozeného procesu vás mohou zahnat do kouta... Když ale premenopauzu přijmete a postavíte se jí čelem, můžete žít stejně jako dřív. A možná je zrovna přírodní přístup tou správnou cestou.

Když se s vaším tělem něco děje

Nástup premenopauzy sama na sobě pocítíte. Může vás však vyděsit, když pouhé tušení přetvoří gynekolog v tvrdou realitu. Bolesti hlavy, přibírání na váze, výkyvy nálad a potíže se spánkem však mají najednou svou příčinu a vy se s nimi můžete o to lépe vypořádat. Vědět, proti čemu čelíte, je totiž opravdu velká výhoda. Stačí ji jen využít.

Rozdíl mezi premenopauzou a menopauzou

Premenopauza je předchůdcem menopauzy a má vás připravit na nové stádium vašeho života. Hormonální výkyvy se začnou projevovat zkrácením menstruačního cyklu, který je bolestivější. Příznaky jsou u každé ženy rozdílné, ve všech ale způsobují zmatek a úzkost. Zásadní rozdíl je pak v zachování funkce vaječníků, která v období menopauzy také postupně vymizí.

Co můžete udělat pro to, aby vám bylo lépe

Gynekolog vám často na projevy premenopauzy předepíše hormonální léčbu. Jenže proč do sebe cpát prášky, když je premenopauzální období přirozeným vývojem? Nemůžeme pro zlepšení vlastního života něco udělat přírodní cestou? Samozřejmě že ano! V první řadě vám pomůže pohyb. Ať už při běhu, rychlé chůzi nebo jízdě na kole začne váš mozek produkovat hormony štěstí a vám bude hned o něco lépe. Proti návalům horka zase dobře funguje akupunktura nebo doplňky stravy obsahující vitamín E v podobě pupalkového oleje. Osvědčeným způsobem, jak zatočit s negativními dopady premenopauzy i následné menopauzy, je pak pylové zrno. Vyzkoušejte doplněk stravy Sérélys s obsahem výtažků z pylového zrna – komplexů Pure Cytonin, které podporují menopauzální komfort a navíc chrání buňky před oxidativním stresem. Nebojte se spojit všechny tři doporučené varianty a uvidíte sama, že premenopauza už pro vás nebude zbytečným strašákem.

Více potřebných informací získáte na www.presprechod.cz nebo www.serelys.cz

Fotogalerie