Desítky sportovních aktivit vyzkoušíte v Brně na festivalu LIFE!

08.11.2017 \\ Festivaly

Na brněnském výstavišti se v pátek 10. listopadu otevřou brány festivalu Life!, adrenalinového ráje a zavřou se až neděli. Kdo přijde, bude mít možnost si vyzkoušet desítky sportovních aktivit na jediném místě.

Ve Family Hall si návštěvníci zahrají basketbal, badminton, volejbal nebo stolní tenis. Vyzkoušet zde půjde opravdu ledacos, včetně takových vychytávek jako ninja dráha nebo jeden z úkolů televizní show Drtivá překážka. Odvážlivci musí přeskákat čtyři obří nafukovací koule, aniž by spadli. K dispozici bude dráha na in-line brusle, zástupci Masarykova okruhu přivezou trenažér jízdy na motorce.

K populárním patří také lezecké aktivity. Návštěvníci se mohou v pavilonu V svézt lanovkou, vyzkoušet si lezeckou stěnu nebo lezecký areál imitující lezení v ledu. Vše bude přizpůsobeno i pro úplné začátečníky, takže se nemusí bát ani ti bez zkušeností. K tradičním součástem festivalu patří také slanění administrativní budovy. Na padesátimetrový sestup si letos troufne Vendula Pizingerová.

Pozornost bude věnována také freestyle sportům. Zájemci si vyzkouší workshopy ve freestyle fotbalu, frisbee, disc golfu nebo footbagu. Naučí se i základy parkouru a free runu. Schopnosti překonávat překážky si prověří díky Urban Challenge. Fandové adrenalinu by si neměli nechat ujít ani BMX show Dominika Nekolného.

Sportovci si zacvičí také v kondiční zóně AC Fitness skládající se ze tří sekcí. První z nich se bude věnovat street workoutu, tedy cvičení s vlastní vahou. Dále mohou návštěvníci navštívit funkční zónu, kde budou k dispozici kettlebelly, závodní osy, žebřiny, lana a další vybavení. Zapotí se také v kardio zóně, kde si vyzkouší kondiční chůzi H.E.A.T i spinning. Ve všech dílčích zónách budou k dispozici zkušení trenéři, kteří poradí, jak správně provádět jednotlivé cviky. Součástí bude i odpočinková chill out zóna, kde zájemci ochutnají některý z proteinových drinků nebo si popovídají s výživovými poradci.

Letos poprvé se uskuteční na brněnském výstavišti Mistrovství České republiky v Headisu. Nejlepší hráči ČR se utkají o tituly v kategoriích muži, ženy a poprvé také v kategorii čtyřhra. K vidění budou opravdu skvělé výkony a diváci se mohou těšit na bronzového medailistu z ME v Kostnici 2016

Veškeré informace naleznete na www.festivallife.cz

Fotogalerie