St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

20.10.2017 \\ Divadlo

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí klasiky, svěžím dechem 21. století, ideální technikou tanečního provedení a bujarou, nespoutanou šíří ruského ducha ve spojení s opravdovou bohatou nádherou kostýmů a dekorací.

Soubor St. Petersburg Festival Ballet představuje dílo Čajkovského s dokonalou věrností a mimořádnými tanečními výkony. Divák je uchvácen Čajkovského hudbou. Festival baletu je založen na klasické choreografii, kterou Marius Petipa a Lew Ivanov uvedli v roce 1895 na scéně Mariinského divadla. Pokusy jsou vynechány. To tě neobtěžuje. Zejména proto, že Rusové také věnují velkou pozornost eleganci ve scénickém designu a kostýmech.

Členové petrohradského souboru na svém každoročním turné v České republice předvedou skvosty světové klasiky, kam patří:

"Šípková Růženka" (Balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského)

"Labutí jezero" (Balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského)

Šípková Růženka

Princ a princezna, pouto lásky a černá magie - klasický příběh, který se dotkne nejenom vašeho srdce, ale dokáže vás i inspirovat. Klasické baletní představení Šípková Růženka je skvělým uměleckým zážitkem, který je stále vyhledávaný diváky. Klasický balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského v podání souboru St. Petersburg Festival Ballet je jedinečným zážitkem.

Labutí jezero

Labutí jezero Petra Čajkovského je symbolem klasického baletu par excellence. Kouzelný příběh, který osloví každého milovníka baletu. Petrohradský baletní soubor, jeden z nejlepších ruských baletních souborů současnosti, učinil z Čajkovského "Labutího jezera" nezapomenutelný zážitek, už jenom tím, že na pódiu bude tančit "32 labutí".

Datum a město: Místo konání akce: Čas a název představení

11. 12. 2017 PRAHA Divadlo HYBERNIA 19:30 Šípková Růženka Pokladna divadla / Vstupenkyprovas.cz / Ticketstream.cz / Ticketportal.cz

12. 12. 2017 PRAHA Divadlo HYBERNIA 19:30 Labutí jezero Pokladna divadla / Vstupenkyprovas.cz / Ticketstream.cz / Ticketportal.cz

13. 12. 2017 HRADEC KRÁLOVÉ Kongresové centrum ALDIS 19:00 Šípková Růženka Infocentrum města / Vstupenkyprovas.cz / Ticketstream.cz / Ticketportal.cz

17. 12. 2017 LIBEREC Dům kultury Liberec 19:00 Labutí jezero Ticketstream.cz / Ticketportal.cz

O St. Petersburg Festival Ballet:

Vynikající baletní soubor, ztělesňující vše to, čemu se říká "ruská škola klasického baletu" - tedy přísně klasickou eleganci, svěží dech jednadvacátého století, dokonalou techniku provedení a neomezenou šíři ruské duše v kombinaci s vpravdě královskou nádherou kostýmů a dekorací.

St. Petersburg / Petrohrad - je kolébkou ruského baletu. Město, které uchvátí každého mistra a jeho práci obohatí nenapodobitelným ruským duchem.

Festival - v překladu z latiny znamená „sváteční“. Sváteční je také každé vystoupení baletního souboru.

Více informací na www.artpartner.cz

Fotogalerie