Centrum Prahy ovládnou stovky motocyklů Harley-Davidson

02.09.2021 \\ Tech/Auto/Moto

Prague Harley Days se blíží a s nimi i tradiční spanilá jízda stovek motocyklů Harley-Davidson centrem Prahy. Ta letos proběhne v sobotu 4. září, kdy v 10 hodin vyrazí kolona motocyklů směr centrum. Trasa spanilé jízdy povede od holešovického výstaviště, kde se Prague Harley Days konají, do centra metropole se zastávkou na Václavském náměstí a následně se budou motocykly vracet podél nábřeží zpět do místa dění – do Holešovic. Prague Harley Days, jejichž 9. ročník se letos koná, se opět po roce propojí s Burgerfestem a od pátku 3. září do neděle 5. září nabídnou návštěvníkům motocykly, zkušební jízdy zdarma, adrenalin, koncerty, dobré jídlo a pití, kulinární workshopy, soutěže o ceny i zábavu pro nejmenší, a právě spanilou jízdu.

Právě spanilá jízda patří od prvních ročníků Prague Harley Days mezi nejoblíbenější body programu, a to jak u samotných jezdců, tak i u dalších návštěvníků akce, stejně jako u řady Pražanů nebo turistů. Pořadatelé se proto letos rozhodli s předstihem zveřejnit trasu spanilé jízdy, aby umožnili zájemcům užít si unikátní podívanou z průjezdu 800 motocyklů Harley-Davidson Prahou.

„Spanilá jízda je naplánována na druhý den akce, tedy na sobotu 4. září. Vyrážet z holešovického výstaviště budeme v 10 hodin, řazení motocyklů bude probíhat od 9 hodin a v čele spanilé jízdy pojedou motocykly Harley-Davidson řady Sportster, jimž jsou letošní Prague Harley Days věnovány. Celkem do centra Prahy vyrazí na 800 motocyklů, které postupně projedou přes magistrálu, na pár minut zastaví na Václavském náměstí a následně budou pokračovat směr Karlovo náměstí a podél nábřeží zpět do Holešovic,“ upřesňuje Michal Šesták, organizátor Prague Harley Days.

Spanilá jízda tak bude v první řadě patřit modelům Sportster, ale k vidění budou i další unikátní stroje, zajímavé přestavby i další úpravy motocyklů. Ty se na spanilou jízdu každoročně sjíždí nejen z různých koutů Česka, ale i ze Slovenska, Německa, Rakouska, Velké Británie, Ruska nebo i Francie či Itálie.

Po skončení spanilé jízdy následuje oficiální zahájení Prague Harley Days a Burgerfestu, koncerty Travise O’Neilla, Slapdash, Prago Uninon, ZZ Top Tribute Band, Lord Bishop nebo zábava v podobě Na stojáka. O adrenalinový program se se svojí FMX show postará Petr „Pilník“ Pilát a Burgefrest nabídne workshopy top šéfkuchařů a jejich show. Další zábavu pak nabídne POST-APO show, Pole Dance Battle nebo americké káry, včetně nejnovější Dodge RAM 1500 TRX.

PRAGUE HARLEY DAYS + BURGERFEST – 3. – 5. 9. 2021 – VÝSTAVIŠTĚ HOLEŠOVICE PRAHA

Prague Harley Days 2018

Prague Harley Days 2020

Více informací naleznete na www.pragueharleydays.cz

Fotogalerie