Chupa Chups soutěží ve prospěch Klokánků, daruje jim koloběžky!

20.08.2021 \\ Produkty

Přeplněnost a nedostatek personálu; to jsou hlavní problémy, se kterými se Klokánky po celé České republice potýkají dlouhodobě. K tomu navíc udeřila pandemie, která dále zhoršila situaci v těchto zařízeních. Děti však nezůstaly bez pomoci a v zádech mají ochotné vychovatele, dobrovolníky, studenty a firmy, k nimž se připojila i oblíbená značka cukrovinek Chupa Chups, a rozhodla se věnovat dětem koloběžky české značky Yedoo. Obdobnou pomoc Chupa Chups poskytne i dětem ve slovenských dětských domovech.

Klokánky poskytují znevýhodněným dětem přípravu na reálný, samostatný život, a dostává se jim tam potřebné materiální i psychické podpory. Ani ty však mnohdy nemohou poskytnout ideální péči – jsou totiž dlouhodobě přeplněné a potýkají se také s nedostatkem sociálních i pedagogických pracovníků. Ze všech 15 Klokánků v ČR s celkovou kapacitou 322 míst má volno už jen 8 z nich. Dohromady se jedná o 44 volných míst, přitom ročně do těchto zařízení přichází na 700 nových dětí. Během lockdownů navíc ve Fondu ohrožených dětí, zřizovateli Klokánků, evidovali několikanásobně více dětí vyžadující okamžitou pomoc, než bývalo běžné.

Dlouhodobá přeplněnost ukázala své důsledky během pandemie, respektive lockdownů – o jeden počítač se dělilo 8 i více dětí, řešily problémy s připojením k internetu, a na zábavu už prostředky nezbývaly. Nečekaná krize se totiž promítla do omezených rozpočtů zařízení, a právě zde se ukázala důležitost role dobrovolníků, dárců a sponzorů, kteří nezapomněli pomáhat ani během náročných covidových měsíců.

Pomoci se rozhodla i značka cukrovinek Chupa Chups, kterou důvěrně znají děti i rodiče. Chupa Chups dětem v českých Klokáncích prostřednictvím spotřebitelské soutěže daruje koloběžky lokální značky Yedoo, a podpoří tím i aktivní trávení času dětí. Pravidelnému pohybu se věnuje jen 37 % českých dětí, přitom ale právě sport má na fyzické i duševní zdraví dětí nenahraditelný vliv. Darovat dětem radost z pohybu mohou sami soutěžící. Stačí si nakoupit produkty Chupa Chups za symbolickou cenu 39 Kč a zaregistrovat účtenku. Chupa Chups následně vylosuje šťastlivce, kteří vyhrají jednu koloběžku pro sebe, a zároveň je nechá rozhodnout, do jakého Klokánku poputuje koloběžka druhá. Více informací o soutěži najdete na www.chupachups.cz.

Data vychází ze statistik Asociace Dítě a Rodina, z.s. (www.ditearodina.cz) a studie HBSC Univerzity Palackého v Olomouci a Ministerstva zdravotnictví České republiky z roku 2019 (www.zdravagenerace.cz).

Fotogalerie