Dvě stříbra pro Mucha Sekt z Prague Wine Trophy 2021

13.06.2021 \\ Alko/Nealko

Špičkové Mucha Sekty inspirované tvorbou Alfonse Muchy sklízí úspěchy nejen v zahraničí, ale i na domácí půdě. PRAGUE WINE TROPHY 2021 ocenila hned dva produkty z této řady skvělých sektů. Stříbrnou medaili získal Mucha Sekt De Luxe Doux a také Mucha Prosecco D.O.C.

Na mezinárodní soutěži PRAGUE WINE TROPHY 2021, která je co do počtu hodnocených vzorků největší mezinárodní soutěž vín v České republice, vína hodnotí členové odborné komise, které jmenuje organizátor z domácích a mezinárodních degustátorů, enologů, prodejců vína a odborných novinářů, kteří jsou kvalifikováni hodnotit vína z celého světa. Každý hodnotitel hodnotí víno na základě vlastní senzorické analýzy a vínu uděluje známku v rozmezí standardní mezinárodní 100bodové stupnice.

Vína značky Mucha Sekt pocházejí z prémiových vinařských oblastí a podléhají nejnovějším trendům v oblasti zpracování hroznů i samotné výroby vína. Všechny produkty z elegantní řady ART DU VINS jsou typické svojí ovocnou svěžestí. „Naše produkty vynikají nejen skvělými chuťovými kvalitami, ale také na první pohled zaujmou neotřelým designem každé láhve, který čerpá z Muchovy nadčasovosti a smyslu pro styl a krásu. Velmi nás těší, že náš Mucha Sekt De Luxe Doux i Mucha Prosecco D.O.C byly oceněny odborníky na takto prestižní domácí soutěži. Není to ale jediná soutěž, kde sklízíme úspěchy. V roce 2019Mucha Sekty na Mundus Vini získaly dvě medaile. Zlatou za Mucha Sekt Brut a stříbrnou za Mucha Sekt Demi Sec. Ve stejném roce získal Mucha Sekt Brut i stříbro na Berliner Wine Trophy a letos byl v Berlíně oceněn zlatou medailí náš Mucha Sekt Rosé Sec,“ vyjmenovává úspěchy posledních let Zdzisław Dalecki, ředitel společnosti Soare sekt a.s.

Zákazníci si mohou vybírat z pestré nabídky stylových sektů z kolekce Alfonse Muchy, která obsahuje jak alkoholické, tak nealkoholické varianty. Sortiment je doplněn o jedinečnou kolekci tichých odrůdových vín ART DU VINS inspirovanou každodenním bytím, tvořivostí a úspěchem Alfonse Muchy během jeho působení ve Francii.

Každá lahev na sobě nese jiné Muchovo dílo. „Čtvero ročních období bylo pro umělce velkou inspirací, protože vytvořil dokonce dvě různé série obrazů na toto téma se shodným názvem Les Saisons. Jednu v roce 1896, druhou pak v přelomovém roce 1900. Série vždy ukazuje čtyři různé ženy, kdy každá představuje jedno ze čtyř ročních období. Léto na pozdější sérii reprezentuje kráska v jemných růžových šatech, která je celá zahalena do slunných teplých paprsků. Stejně tak se ve slunečních paprscích koupou hrozny starobylé odrůdy Glera, jejichž sběr proběhne teprve ve chvíli, když mají bobule ideální zralost. Díky tomu si můžete v každé lahvi našeho polosuchého Mucha Prosecca D.O.C. (denominazione di origine controllata) z vinařské oblasti Veneto vychutnat příjemnou a křehkou chuť, která je doprovázená vůní čerstvého ovoce s náznaky zeleného jablka,“ říká brand managerka Soare sekt Barbara Kozielová.

Roku 1898 vzniklo Muchovo dekorativních panó Květiny (Les Fleures). „Čtyři panely nazvané Růže, Iris, Karafiát a Lilie vzdávají hold flóře, kterou secese přímo zbožňovala. Právě dílo Karafiát z této série zdobí lahev našeho nejsladšího sektu Mucha Sekt De Luxe Doux. Lehká květinová vůně a jemné dlouhé perlení se snoubí s nevtíravou svěžestí jeho ovocné chuti. Skvěle se proto hodí k dezertům,“ dodává Maroš Puškár, obchodní ředitel společnosti Soare sekt a.s.

Loni v červenci uplynulo 160 let od Muchova narození. „Jsem velmi rád za dlouholetou spolupráci naší nadace se společností Soare sekt. Navíc i spojení naší rodiny se světem dobrého vína trvá už spoustu let. První zmínka o něm totiž sahá až do patnáctého století, konkrétně do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „poručila vinohrad v Rovni strýci svému Muchovi a k tomu tři drejlinky vína“. Můj dědeček Alfons Mucha prožil mnoho krásných časů se sklenkou dobrého vína v ruce,“ doplnil k zisku medailí John Mucha, prezident Mucha Foundation.

Fotogalerie