Nevíte, kam se poděla vaše chuť na sex???

24.09.2017 \\ Zdraví

Dřív jste udělali první poslední, abyste využili příležitost se pomilovat. Ale stalo se něco, s čím jste asi moc nepočítali – najednou jaksi nemáte chuť... Není nutné propadat panice, protože to se čas od času stane nejen ženám, ale i mužům. Mnohým...

Příčin, proč jste najednou přišli o chuť na sex, může být mnoho. Alespoň zdánlivě. Ale podle zkušeného sexuologa je možných důvodů jen pár. „Může se jednat buďto o signál nějaké choroby, o hormonální nerovnováhu, nebo o problémy v partnerském soužití,“ říká MUDr. Václav Urbánek, CSc. A řešení? „Pokud je ve vašem partnerském vztahu vše v pořádku, doporučuji preventivní zdravotní prohlídku (aby se vyloučila choroba) a rozbor krve (kvůli zhodnocení hladiny hormonů, zejména testosteronu). Pokud je problém v partnerském vztahu, záleží na jeho povaze.“

Vy až na druhém místě

Podle jeho zkušeností jsou problémy v partnerství běžnou příčinou sníženého libida. Ale muži existenci problémů často přehlížejí. Ne záměrně, ale spíš v návalu jiných starostí, které se zdají být důležitější. Práce, děti, peníze, péče o stárnoucí rodiče, nemoc člena rodiny, to všechno jsou vážné věci, kterým nejen žena, ale i muž věnuje svou pozornost a energii, a které ho mohou obrat o chuť na milování.

Problém ale může být i „utajenější“. Například, když se nastřádá nespočet partnerských neshod, ze kterých některé byly opravdu vážné, v jiných šlo o malichernosti, ale v každém případě zůstaly nedořešené. V mužovi se potom potichu nahromadí hněv či bolest, které vyplouvají na povrch v podobě nechuti dotknout se partnerky a sdílet s ní intimní chvíle.  

A do třetice hraje nechuti do karet také stereotyp a nuda. Už přesně víte, jak žena zareaguje na vaše gesto, na polibek, na pohyb. Chvílemi si připadáte jako stroj... To vášni nepřidá.

Vy sami nejlépe víte, jak je to u vás doma. Zde pomůže rozhovor v partnerské nebo sexuologické poradně, nebo jestli bude užitečnější přehodnotit žebříček svých hodnot, vzít partnerku na exotickou dovolenou a dovolit vášni pomalu se znovu rozhořet.

Hned po ruce

V každém případě mohou pomoci doplňky stravy, které zvyšují libido. Poradí si i s nedostatečnou či krátce trvající erekcí – okolnostmi, které také snižují chuť na milování. Certifikované bylinné preparáty Zerex obsahují výtažky z „peruánské viagry“ – z rostlinky Maca, z kotvičníku zemního, který zvyšuje hladinu testosteronu a další aminokyseliny, které kromě lepšího prokrvení tkáně zvyšují i vášeň – podobně jako čokoláda. Jen se z nich nepřibírá. Jsou to jednoduše přírodní afrodiziaka.

Všechno chce čas

„Chuť na milování se obyčejně neztratí ze dna na den, a její opětovné získání může také nějakou dobu trvat. Proto svým klientům vždy radím, aby si dopřáli čas. Měli by ho vyplnit činnostmi, které se jim líbí a které mohou souviset s kvalitou sexuálního života - odpočinek, relaxace, partnerské rozhovory... Možná i o tom, jak zpestřit, obohatit nebo osvěžit svůj sexuální život,“ radí na závěr MUDr. Urbánek. Nic není zakázané, dovolené je všechno – pokud to oba dva chtějí. Chuť se možná objeví spolu s novým společným hobby. Je jedno, zda to bude cestovaní, nebo společné hříšné surfování po erotických webech. Pokud se vám to bude oběma líbit, pak není co řešit!

Zdroj: www.zerex.cz