Hanka Kynychová opět rozhýbala děti z dětských domovů

31.08.2017 \\ Magazín

Děti se pod vedením profesionálů učily taneční a muzikálové choreografie, se kterými se představí na konci roku a zabojují o medaile. Učí se tak nejen pracovat s trémou, ale nabírají nové životní zkušenosti i to, že dobrých výsledků dosáhnou, pokud se budou poctivě připravovat, i když je to dřina, úsilí a odříkání. 

Před jedenácti roky se zrodil projekt, kterému předcházela správná myšlenka, jak smysluplně a motivačně lze pomáhat dětem z dětských domovů. Prostřednictvím projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou se děti mohou věnovat různým stylům tance a muzikálovému herectví. Jednotlivé lekce připravili přední čeští tanečníci a choreografové v čele s Leonou Qašou Kvasnicovou, Petrou Parvoničovou, Markem Dědíkem známým ze soutěže StarDance a samozřejmě i Hanka Kynychová.

Ivana Jirešová předala dětem cenné rady ze soutěže Tvoje tvář má známý hlas a také zkušenosti ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde působí už dvanáct let. Lucie Benešová svěřila, že s trémou bojuje celý život: „Já jsem se s trémou nenaučila pracovat. Mám jí pořád. Proto moje rada zní, že jí musíte prostě přežít a říkat si, že až to bude za vámi, bude líp,“ motivovala děti známá herečka, která má sama osvojenou holčičku z dětského domova v Plzni, který se akce také zúčastnil. Benešová dorazila se synem Štěpánem, který pár chvil před akcí dorazil z letního tábora a neváhal maminku doprovodit na bohulibou akci.

Kaira Hrachovcová dětem doporučila, že je dobré hrát, zpívat či tančit pro jednu konkrétní osobu. „Dostala jsem v životě takovou radu, že když mám před představením trému, je dobré si představovat, že hrajete pro někoho konkrétního, koho máte rádi. V myšlenkách si ho představíte a hrajete pouze pro něj.“ A na koho myslí Kaira, když má trému? „Já myslím často na svého kolegu Petra Čtvrtníčka, s kterým jsme hráli v Přístavu a jsme si lidsky i profesně velmi blízcí,“ vysvětlila Kaira svoje fígle na zvládání trémy. Hanka Kynychová se pak dopustila maléhou faux pas, když Kaiře sdělila, že je doslova celá Milena z Přístavu. Kaira má ale smysl pro humor a obě se situaci zasmály.

Herečka Šárka Vaculíková povídala dětem o tom, jak se točí seriál Ulice. „Natáčení jedno dílu trvá tak jeden až dva natáčecí dny. Je to opravdu hodně textu. Jsme ale dobrá parta a práce mě moc baví,“ motivovala děti mladá herečka.

Milan Peroutka si ve svém nabitém programu našel chvilku, aby děti podpořil a zazpíval jim. Projekt přišla podpořit také Olga Lounová či čerstvá maminka Míša Tomešová. Obě Hanku podporují už léta a snaží se být na každé její akci, pokud jim to pracovní povinnosti jen trochu dovolí. Akci tradičně podpořil také elegán a moderátorská jednička Karel Voříšek, který je navíc patronem Dětského domova Staňkov. Projekt pro děti i Hanku dále podpořili: Radim Schwab, herečka Kristýna Janáčková, Radek Fišer, Filip Jankovič, Martin Ivanecký, Igor Šustr, Lucie Škrobalová či Honza Hönig nebo Petra Doležalová. Taneční workshop také podpořili tanečníci Jiří Minařík, Lukáš Prokop nebo Sofie Karochová Filippi, mezi lektory nechyběla také muzikálová zpěvačka Petra Slaninová. Děti přišel povzbudit i místostarosta Prahy 4 Ing. Zdeněk Kovářík, který dětem přinesl dárkový koš plný dobrot.

Přípravnou fázi 11. ročníku projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou organizátorka v krátkosti zhodnotila: „Děti musí vidět, že bez práce nejsou koláče, že se musí tvrdě dřít a makat. Je také fajn, že vidí a slyší, že i jejich oblíbení herci a zpěváci mají trému, stejně jako oni. Proto jsem moc ráda, že nás známé osobnosti chodí podporovat a jsou ochotni dětem předávat cenné rady a zkušenosti,“ vysvětlila organizátorka, proč na každou akci svojí nadace zve známé osobnosti. Letošní finálové show se uskuteční v Praze na Žofíně.