Muž roku 2017: Moderátorka Klára Doležalová vynese šaty za desetitisíce

19.08.2017 \\ Kultura

Celostátní finále soutěže Muž roku 2017 se blíží. 25. srpna v Městském divadle v Náchodě dvanáctka finalistů předvede své kvality a bude soutěžit o titul nejvyšší. Večerem bude diváky provázet ostřílená moderátorská dvojice z TV Prima Karel Voříšek a Klára Doležalová, která si v Krejčovství design by Valentina Armandi byla vybrat šaty, ve kterých finálový večer bude moderovat.

„Muže roku moderuji poprvé. V minulých letech jsem byla vždycky zaneprázdněná a letos to tedy vyšlo. Jako každou ženu mne zajímalo, co na sebe. S Valentinou Armandi jsme si káply do noty. Nejdříve jsme si povídaly o tom, jaké by šaty měly být a probraly jsme barvy. Vybrala jsem si tyrkysovou a lososovou. Myslím si, že tyto barvy mi sluší a cítím se v nich dobře,“ popisovala tvůrčí proces oblíbená moderátorka. A bude ladit s Karlem Voříškem? Nebojte, jistě ano, barvy svých šatů mu prozradila zavčasu. A svěřila se, jak vypadá konverzace, když má nové šaty. „My se vždycky sejdeme ve zprávách v televizi, mám třeba nové šaty a ptám se: Tak co? A on: Co jako? No sluší ti to, jako vždycky,“ smála se Klára Doležalová

„Karel Voříšek už Muže roku moderoval, tak vím, že je to hodně o improvizaci. A za ty čtyři roky, co s ním moderuji zprávy a pracujeme spolu, dovedeme na sebe velice rychle reagovat. Bude to příjemná práce.“

Dvoje šaty od návrhářky Valentiny Armandi sedly Kláře Doležalové jako ulité. Vždyť na každých z nich strávila švadlena Monika Galhofová kolem sto hodin práce. „To je pravda, Monika se zapotila, ale výsledek stojí za to. Na Kláru se šilo výborně. Potřebovala jedny dlouhé a jedny krátké šaty a neměla ani žádné zvláštní požadavky. Vybrala si z předložených návrhů, domluvily jsme barvu, zohlednily šperky a líčení a šlo se šít,“ řekla návrhářka a pokračovala, „Klára šaty dostane od nás darem, cena se vyšplhá na 50 až 60 tisíc za jedny,“ kalkulovala cenu šatů Valentina Armandi, která se soutěží Muž roku spolupracuje již poněkolikáté.

Obě dámy přinutily prezidenta soutěže usednout za šicí stroj a zkusit si, jaké to je, ušít alespoň jeden rovný steh. A přestože David Novotný pracoval pod nátlakem a pohrůžkou, byl spokojený. „Ještě tak přišít si knoflík nebo zašít či spíše zadrátovat nějakou díru to jo, ale za šicím strojem sedím prvně v životě.  Proto jsem rád, že šaty pro Kláru Doležalovou jdou mimo mne. Za ty roky spolupráce se mohu na Valentinu Armandi plně spolehnut. A pak také vím, že Klára a Karel jsou profesionálové a otázku vhodného oblečení mají v malíčku. Tady mám o starost méně,“ s úlevou poznamenal David Novotný. Společně se všichni potkají 25. srpna 2017 v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě na samotném finále 18. ročníku soutěže Muž roku 2017.

Český vítěz Muže roku 2017 poletí reprezentovat Českou republiku na soutěž Mister International. Další vítězové poletí na Mister Global, Mister Universe.

O vítězství v soutěži Muž roku 2017 budou usilovat tito finalisté:

 1. Tomáš Pospiš

Fitness trenér, 25 let, Ladná

 1. Matěj Šindelář

student, 24 let, Kolín

 1. Petr Koukal

Fitness trenér, 29 let, Roudnice nad Labem

 1. Marek Kafka

Trenér plavání, 24 let, Praha,

 1. David Jaček

kadeřník, 20 let, Nové Město nad Metují,

 1. Michal Žůrek

Advokátní koncipient, 28 let, Brno,

 1. Jakub Klíma

student, 21 let, Chomutov,

 1. Mikuláš Focko

student, 20 let, Praha,

 1. Čestmír Kučera

Kontrolor kvality, 26 let,

 1. Marek Voříšek

student, 23 let, Poděbrady,

 1. Roman Hein

Fitness trenér, 23 let, Praha,

 1. Matyáš Hložek

Osobní trenér, 23 let, Praha,

 

Zdroj: David Novotný

Foto: Herminapress

Fotogalerie