Hrušínský, Krampol, Sobota, Přeučil je čtveřice, která si chce stáří užít

27.06.2020 \\ Film/TV

V nový film režiséra Tomáše Magnuska „Stáří není pro sraby“ vypráví o nesourodé čtveřici mužů, kteří jsou přesto kamarády. Jejich snem je výlet, jaký nikdy nezažili. Jedním z míst, kam se vydají, je Grandhotel Pupp, což bylo přání jednoho z nich a povečeřet v restauraci Grandhotel a pak přespat v luxusním apartmánů.

„Hlavní postava, kterou hraju já, je taková nepříjemná až nerudná. Potom, co mu zemře manželka, založí takzvanou urnatour. S popelem zesnulé manželky vyrazí na výlet snů chlapů z party. Na tom je ta komedie vlastně postavená, akorát se k tomu musí přistupovat citlivě, aby to nebylo moc cynické,“ vysvětlil Jiří Krampol. Stejně jako on, i ostatní protagonisté z filmové party si pochvalují, že si natáčení užívají také díky skvělým hereckým kolegům, z nichž mnozí jsou letitými kamarády.

 

Režisér Tomáš Magnusek k tomu dodává: „I když se chlapi samozřejmě léta dobře znají, ve filmovém příběhu je každý z nich úplně jiný. Mají jiné vlastnosti, zájmy i politické smýšlení. Ale aby to nevypadalo, že ve filmu hrají jen důchodci… V příběhu se objeví například i mladý youtuber, vnuk jednoho z přátel, který výlet čtyř kamarádů zorganizuje. Toho hraje Robert Cejnar. Mihne se tam i zpěvačka a muzikálová herečka Natálie Grossová. Zdaleka ale nejsou jedinými mladými herci ve filmu. Víc ale zatím prozrazovat nebudu,“ uzavřel režisér s tím, že film bude natočený na konci července a premiéra se plánuje na první čtvrtletí příštího roku.

Film vznikl v rámci projektu Oživíme Česko, jehož cílem je podpořit české firmy, výrobky, služby i umění. Kromě karlovarského hotelu proběhlo natáčení například v jihočeském Jindřichově Hradci, točit se bude i na zámku Doudleby nad Orlicí, v liberecké zoo, v Ratibořicích nebo v Náchodě. A právě proto se filmu se objeví také poslanec a starosta Náchoda Jan Birke.

Zdroj: Helena Váňová Production

Fotogalerie