Višňové svačinky z českého Ovocňáku - ideální parťák pro výlety po Česku

25.06.2020 \\ Produkty

Blíží se léto a v sadech rodinné firmy Kořínkových a u jejich prověřených pěstitelů dozrává spousta ovoce, které se brzy zpracuje do nešizených ovocných dobrot od Ovocňáku. Jedním z prvních druhů, které bude třeba očesat, jsou višně. Ty můžete ochutnat v ovocných plátcích nebo v kombinaci s jablky či arónií v 200 gramových kapsičkách moštů i pyré. Mohou se hodit třeba na výletech po Česku, kterých nás letos čeká asi hodně.

Pyré a mošty v praktických kapsičkách nebo sušené ovocné plátky jsou ideálními společníky na cesty. Nezabírají v batohu skoro žádné místo, jsou plné živin a vydrží jakékoliv teploty a skoro každé zacházení. Přitom chutnají i těm největším mlsounům a dodají energii i bez přidaného cukru. A to nejlepší – jsou z ovoce, které roste tady doma, kolem nás!

V sadech Ovocňáku právě dozrávají višně, proto je tu využili pro všechny tři své typické produkty - mošty, pyré i ovocné plátky. Jejich kyselost kombinovaná se sladkými jablky, z nich dělá příchuť, která bude chutnat dětem i dospělým. Višně navíc obsahují celou řadu minerálních látek jako jód, draslík, vápník, hořčík a fosfor a stopové prvky jako železo, zinek a měď. A také spoustu vitamínu C.

Kapsičky z českých višní osladí každý výlet

100% ovocné pyré je vyrobeno z pečlivě vybraného ovoce pocházejícího z certifikovaných sadů. Na 200gramovou kapsičku je zpracováno 260 gramů čerstvých jablek, višní a arónie, které jsou ošetřené pouze citlivou pasterací, neobsahují žádnou chemii, cukr ani konzervanty. Spojením jablek, višní a arónie tak vzniká lahodná svačinka, která dodá živiny a energii na kole v Polabí i při výstupu na Sněžku.

Pyré Jablko višeň arónie, 200 g, na eshop.ovocnak.cz za 28 Kč.

Višňový mošt zažene žízeň a dodá energii

Višně patří mezi první ovoce, které v sadech Ovocňáku dozrává a jejich šťáva má osvěžující a příjemně kyselou chuť, kterou příjemně dosladí jablečný mošt. Stejně jako pyré i višňový mošt se nabízí v praktickém 200ml balení ideálním do batohu nebo do kapsy.

Mošt Jablko višeň, 200 ml, na eshop.ovocnak.cz za 28 Kč.

Sušené plátky koncentrují všechny výhody ovoce

100% ovocné plátky jsou vyrobeny jen z dužiny ovoce pasírovaného za studena, které si díky sušení za nízké teploty zachovalo své živiny. Na jedno balení plátků je potřeba více než 150 g ovoce,  na rozdíl od toho čerstvého se ale skvěle hodí na cesty, protože přežije i na dně batohu. A chutná i dospělým!

Ovocné plátky Jablko, višeň, 20 g, na eshop.ovocnak.cz za 25 Kč.

Ovocné svačinky od Ovocňáku si zamiluje celá rodina. Školák s mlsným jazýčkem, co má rád sladké nebo chce jen dobít baterky, dospívající slečna, co si hlídá linii, maminka, co dbá na zdravou výživu i tatínek, který chce hlavně rychlou dávku energie.

Fotogalerie