Před deseti lety odešla do muzikantského nebe zpěvačka Pavla Kapitánová

23.07.2017 \\ Kultura

Včera tomu bylo 10 let, co tragicky zahynula dálnici D8 při dopravní nehodě tří vozidel na 13,5 kilometru ve směru na Prahu česká Joplinka Pavla Kapitánová (+36), zpěvačka, rockerka, autorka několika recitálů a komponovaných pořadů s bluesovým podbarvením, ale také dabérka. Doma tehdy na ni čekala roční dcerka Maruška.

„Velké srdce, velký hlas, empatie, nenápadný, ale osobitý humor, soucit, spolehlivost, věrnost a loajalita k těm, které přijala do svého srdce. Když za někým stála, tak bez ohledu na to, jaký prospěch či neprospěch jí to přinese. Neštěstí přišlo v době, kdy se nacházela ve šťastné fázi života, v mateřství, které ji prozářilo a naplňovalo. Pro mě neumřela, jen se přestěhovala o kousek dál ve Vesmíru, vzpomíná Athina Langoská, blízká kamarádka a kolegyně, které pojilo čisté přátelství.

„Pro mě byla jedna z nejlepších rockových hlasů u nás... trochu kluk, trochu rebel..,“ zavzpomínala zpěvačka Dagmar Herzánová.

Její nejbližší stále s láskou v srdci vzpomínají. I dnes po deseti letech kolegové její nečekaný odchod považují za tragédii, která postihla i hudební scénu.

Pavla Kapitánová vystudovala zpěv na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka. Od roku 1987 zpívala v tanečních orchestrech, se skupinami GIOM a Backet a v Jazz Standard Plzeň. V letech 1994 až 2003 účinkovala v muzikálech Jesus Christ Superstar, v koncertní verzi muzikálu Vlasy, v Rusalce a Johance z Arku. Vystupovala se skupinou The Fastbirds. Věnovala se autorské tvorbě šansonově bluesových recitálů.

  • 1996 -  debutové album Nevěřím, producent Aleš Brichta.
  • 1997 - 2001 zpívala se skupinou Krutnava, se kterou natočila album Písničky veselý o smutným životě

">Nevěřím:

Foto: Martin J. Polák (Facebook)