Petr Jákl nepodceňuje přípravy na velkofilm Jan Žižka

16.07.2017 \\ Film/TV

Režisér, scénárista a producent Petr Jákl připravuje nejdražší snímek v historii české kinematografie – velkofilm Jan Žižka. Po hororu Ghoul a thrilleru Kajínek pracuje na filmu, jehož rozpočet bude ve stovkách milionů korun, a bude se natáčet na jaře 2018 s mezinárodním hvězdným obsazením.

A i když představitele hlavního hrdiny hledá Jákl v zahraničí, rozhodně bude snímek natáčet v České republice. „Všechny ty hrady a zámky, přírodu, místa, kde Žižka působil, tedy jižní a střední Čechy, Prahu, to můžeme točit jenom tady. A pak to samozřejmě ukážeme v zahraničí.“

Na filmu se podílí známá americká filmová agentura William Morris Endeavor, která zastupuje největší hollywoodské blockbustery jako Vlk z Wallstreet, Hanební parchanti, Kill Bill, Batman nebo režiséry Quentina Tarantina, Ridleyho Scotta či Stevena Spielberga. Nejen v hlavních rolích tohoto velkofilmu se tak dají očekávat opravdu hvězdná jména. „Moji zástupci v USA momentálně komunikují s agenty několika amerických herců, což je dlouhodobý proces. Ale i když zatím nemohu prozradit jména, Jana Žižku bude určitě hrát zahraniční herec,“ dodal Jákl.

Zároveň má také vytipovaných několik českých herců na další role. I u nich však očekává schopnost zahrát akční scény, kterých ve filmu bude hodně. Průběžně také pořádá konkurzy na bojovníky a bojovnice, kteří ovládají bojové sporty, šerm, jízdu na koni a podobné dovednosti, a ti už nyní docházejí na kurzy a tréninky bojových choreografií.

„Film o Janu Žižkovi, který je jedním ze sedmi nikdy neporažených vojevůdců všech dob, je zajímavý pro celý svět, a má tak možnost oslovit masy i propagovat krásy naší země a historie. To by mělo přilákat takzvané filmové turisty, ale i ty běžné, kteří ve filmu uvidí hrady a přírodu, za kterou stojí vycestovat,“ říká režisér.

Více info o filmu maleznete zde.

Fotogalerie