Letošní Let It Rollu si rozhodně nenechte ujít!

10.07.2017 \\ Festivaly

Tradiční a největší český DnB festival Let It Roll, který se nezadržitelně blíží, slaví desáté výročí. Brány areálu Milovického letiště se otevřou 3. srpna 2017. Je držitelem několika ocenění za nejoblíbenější DnB festival jak u nás, tak i ve světě.  

Vlajková noc britského vydavatelství Hospital Records. Hospitality night bude v dikci dvou velkých jmen. Na Factory stage vystoupí Netsky a Wilkinson společně s Hospital Records crew mají na svém kontě jeden ze stěžejních labelů na drum and bassové scéně.

Pořadatelé se nikdy nespokojí s tím, co mají za sebou, kam festivalové dění posunuli a stále se snaží laťku ještě o něco výše posunout. Na samotném počátku šlo o sérii klubových akcí v pražských továrních halách, které se postupně staly nejnavštěvovanějšími drumandbassovými akcemi u nás. Let It Roll je na scéně od roku 2003, ale přelomovým se stal rok 2008, kdy se uskutečnil i první open air festival. Rozměry současného festivalu jsou největším drum and bassovým festivalem na světě.

Let It Roll se od svých prvních kroků odlišuje od všech ostatních festivalů, a to každoročně novým a především originálním designem pódií a unikátní atmosférou festivalu. Za další důležitý mezník se dá považovat rok 2013, kdy se konal v Benešově šestý ročník festivalu a byla překonána patnácti tisícová hranice návštěvníků denně.

Let It Roll Open Air slaví desáté výročí a pořadatelé připravili deset zážitků, které si nesmíte nechat ujít:

  1. Poprvé se na letním Let It Rollu představí London Elektricity Big Band Live v české premiéře a SASASAS, šílené seskupení, jump-upový projekt složený ze dvou producentů (Macky Gee, Dj Phantasy) a čtyřech MCs (Skibadee, Harry Shotta, Shabba D, Stormin), který aktuálně otřásá v základech drum and bassové scény.
  2. Nový systém bezhotovostních náramků se spoustou výhod.
  3. Festivalová jóga, nejlepší způsob, jak připravit své tělo a mysl na další DnB den!
  4. Základna Beats Evolution Conference, kde nahlédnete do skutečného hudebního průmyslu. Budete mít šanci potkat své oblíbené umělce. V BEC tent Vás čeká mnoho zajímavých přednášek a workshopů.
  5. Opening Show by Calyx & Teebee, kteří složili i hudbu na zahajovaací ceremonii.
  6. Roll In Green - Recyklace odpadu festivalového odpadu.
  7. Hangar "non-stop" stage je zbrusu nová stage, která jako jediná bude nacházet v jednom z vojenských hangárů má jedinečnou industriální atmosféru. V noci stěny hangáru ozáří světla reflektorů pohrávajících si se stíny roztančeného davu. 
  8. Série EPs k festivalu a těšit se můžete na sérií EPček z dílen: Titan Records / Eatbrain / Mayan / Hospital Records / Ram Records. Release dates je postupně aktualizován
  9. Tvrdá Shredder stage se přesune pod širé nebe! Fanoušci hard drum & bassu se mohou těšit na labelové noci Forbbiden Society Recordings, PRSPCT night a Big Riddim & Kinetik.
  10. 300+ Drum and Bassových DJs a producentů z celého světa!

Letošní line-up je opravdu speciální a každý fanoušek si přijde na své. Není možné ani vyjmenovat všechna jména letního festivalu Let It Roll 2017 by zabraly několik stránek. Kompletní line-up

Festival Let It Roll se v britské anketě DrumandBass Arena Awards objevil jako nejoblíbenější festival roku 2014 a ve světové anketě National DrumAndBass Awards získal první místo jako promotér roku za rok 2014. Radost fanoušků z Let It Rollu se každoročně promítla i do výsledků výročních hudebních cen v Czech Drum&Bass Awards: vždy 1. místo.

Přehled typů vstupenek

Otevírací časy kempů:

Parking + Car Camp: ST 16:00-0:00, ČT - NE 9:00 - 6:00 (ráno)

Kemp + Tent Inn + Comfort Camp: ST 16:00 - NE 16:00

Festivalová vstupenka neobsahuje stanové městečko.

 

Pro všechny platí pravidlo zákazu alkoholu a cigaret.