Kornová, Sypal a Kraus společně pokřtili jedinečnou knihu o Sibiři a šamanech

01.12.2019 \\ Knihy/Výstavy

Strhující příběh o dobrodružném putování Sibiří, o nástrahách, které divoká příroda skrývá i o tajemství léčivé moci sibiřských šamanů. To je nová kniha doc. Bohuslava Hanuše Nastává ráj pekla, kterou ve čtvrtek slavnostně pokřtili herci Kateřina Kornová, Jaroslav Sypal a zpěvák Jindřich Kraus v krásném prostředí pražské Ristorante Adriatico.

„Je to v podstatě určitá forma cestopisu. V knížce vystupuje jeden známý ruský lékař, původně vojenský doktor a neurochirurg, který se rozhodl putovat a pomáhat lidem v tamějších končinách. Seznámil se tam i se známým šamanem, který mu vysvětlil, co na šamanismu skutečně je. O tomto zvláštním člověku je část mé knihy. Je to tedy nejen cestopis, ale i trochu morální záležitost,“ prozradil autor a vyhlášený lékař doc. Bohuslav Hanuš.

Své kmotry si nevybral náhodou, všichni s ním mají osobní zkušenost. „Za panem docentem jezdím už druhým rokem, jsem jeho pacientka. Byl to on, kdo mě znovu postavil na nohy,“ prozradila Kateřina Kornová. „Alternativní medicíně jsem otevřená, je pro mě doplňkem té konvenční i výbornou prevencí,“ dodala.

S vlastním zážitkem se svěřil i Jaroslav Sypal. „Měl jsem problém s uchem a dostal jsem od své známé typ, že v Trhových Svinech ordinuje doktor Hanuš, za kterým jezdí celá republika. Tak jsem se za ním vydal. Je to úžasný diagnostik, přesně zjistí, co má člověk v těle. Moc mi pomohl,“ prozradil herec. „Když mi říkal, že jezdívá za kamarádem do tajgy, netušil jsem, že o tom jednou napíše tuto knihu. Přál bych jí, aby se stejně, jako léčebné metody pana docenta, stala bestsellerem,“ dodal.

Třetím kmotrem se stal zpěvák a nakladatel Jindřich Kraus, který je také doktorovým pacientem. „Kam nemůže lékař, musí doktor Hanuš,“ prohlásil s úsměvem.

Na slavnostním křtu nechyběli ani další VIP hosté. Výtvarnice Alexandra Hejlová, zpěvák Martin France, moderátor Slávek Boura, anebo hudební skupina Maxíci. „Šamanství věřím. Kamarád mi vyprávěl příběh, jak se setkal s brazilskými šamany a prožil s nimi rituál, díky němuž si pak mohl povídat s lidmi, kteří tu už dávno nejsou,“ prozradil zpěvák kapely Pavel »Kyklop« Vohnout a nemohl se dočkat, až si knížku přečte.

Jen málokterý křest, se nese v tak příjemné a přátelské atmosféře, jako ten u knížky docenta Hanuše. O tu se zasloužil i italský zpěvák Davide Mattioli, který mu poskytl zázemí ve svém podniku Ristorante Adriatico v centru Prahy. Ten je vyhlášený výbornou italskou kuchyní. „Knížce bych přál, aby čtenářům »chutnala«minimálně tak, jako naše pizza,“ usmíval se zpěvák.

Kdo je doc. Hanuš?

Doc. RNDr. et MUDr. Bohuslav Hanuš není v psaní knih žádným nováčkem. Publikoval více než 140 odborných a populárních článků a v češtině tři knihy, které slavily značný úspěch. Více než tři desetiletí se věnuje léčebně-alternativním metodám, a proto se pravidelně setkává se sibiřskými šamany. Svým neobvyklým cestám i tajemství šamanismu věnoval svou čtvrtou knihu, absolutní novinku, kterou nazval Nastává ráj pekla. Jako lékař působí v Trhových Svinech a věnuje se multispektrální terapii.

Foto: Dagmar Pavlíková

Fotogalerie