S vestavnými spotřebiči generace 7000 Miele se stává vaření intuitivnější

04.11.2019 \\ Design/Domov

Miele je především o tom, že z praktických pomocníků se stávají ještě praktičtější pomocníci. Miele uvádí na trh první kameru v troubě, která vydrží extrémní teploty, kromě toho chytrý pomocník zajistí například to, že se dort v troubě příliš nevysuší. Na nové indukční varné desky lze umístit až šest hrnců a pánví kamkoli na sklokeramický povrch a přemístit je, což eliminuje potřebu výběru nebo propojení jednotlivých varných zón. Nové myčky nádobí G 7000 fungují téměř samostatně, protože se automaticky spouštějí a dávkují mycí prostředek, pokud si to zákazník přeje. Jedná se o spotřebiče s automatickým dávkovacím systémem pro zhruba 20 mycích cyklů. Tímto způsobem se flexibilně přizpůsobují každodennímu životu, protože pravidelné spouštění je programovatelné, ale myčku nádobí lze také spouštět kdykoli pomocí chytrého telefonu. Pro milovníky kávy je nyní k dispozici první vestavný kávovar, který pojme tři druhy kávových zrn současně a u nějž odpadá nepříjemné čištění a odstraňování vodního kamene.

Generace 7000, která je na trhu od května 2019, pokrývá všechny vestavné spotřebiče, což znamená všechny sporáky a trouby, indukční varné desky, myčky nádobí, parní trouby, mikrovlnné trouby, kávovary a mnoho dalšího. Nové produkty jsou k dispozici ve čtyřech designových řadách a třech barevných světech. Celosvětově existuje téměř 3 000 modelových variant s řadou exkluzivních inovací od Miele.

Kamera ukazuje, zda je pečení již hotovo

Mezi novinky patří kamera v troubě, která přenáší obrázky v HD kvalitě do chytrého telefonu: lze tedy posoudit aktuální stav jídla a snadno odkudkoli upravit teplotu a dobu přípravy. Miele je jediným výrobcem samočisticích pyrolýzních spotřebičů s kamerou, kde teplota stoupne až na 440 °C. Praktické pro téměř všechny způsoby přípravy je, že na konci procesu přípravy jídla se dvířka trouby automaticky otevřou, ventilátor v krátké době zchladí troubu a v případě potřeby se přepne do režimu udržování teploty. Tím se zabrání přepečení způsobenému zbytkovým teplem. Chléb nebo pečeně jsou vždy přichystány přesně tehdy, kdy je zapotřebí, i když jste zapomněli vyjmout jídlo včas nebo když se hosté zpozdí.

Tři druhy kávy na výběr

V mnoha ohledech unikátní je špičkový model vestavných kávovarů. Zásobník na tři různé druhy kávy nenabízí žádný jiný produkt na trhu. Odstraňování vodního kamene, nepříjemné čištění rozvodů mléka a odmaštění spařovací jednotky jsou u kávovaru Miele plně automatické díky kartuším.

Aktualizace zajistí, že domácí spotřebiče jsou připravené na budoucnost

Drtivou většinu nových kuchyňských spotřebičů Miele lze propojit prostřednictvím Wi-Fi. Kromě dálkového ovládání má uživatel přístup k více než 1 200 inspirujícím receptům prostřednictvím aplikace Miele@mobile. Suroviny lze objednat přímo z aplikace u doručovací služby. S RemoteService lze budoucí aktualizace softwaru snadno nainstalovat do zařízení prostřednictvím přenosu dat. Dříve to vyžadovalo návštěvu servisního technika. To je zajímavé například pro aplikace nebo služby, které budou vydány teprve za dva nebo tři roky.

Na řadu se dostává otázka stylu. Vestavné spotřebiče generace 7000 jsou k dispozici ve čtyřech designových řadách PureLine, VitroLine, ArtLine a ContourLine a také ve třech barevných variantách (grafitově šedá, obsidian černá, brilantová bílá). PureLine nabízí moderní vzhled s masivní rukojetí a decentními prvky z nerezové oceli na čelní straně z černého skla. VitroLine zdůrazňuje svůj zdrženlivý integrovaný styl pomocí rukojeti v barvě zařízení a ArtLine zcela upouští od klasické rukojeti dvířek ve smyslu maximální redukce. V kontrastu k tomu stojí ContourLine s výrazným rámem z nerezové oceli: zde je dán důraz na samotný spotřebič a jeho technologii.

Vyznamenáno cenami za design

Výrobky řady generace 7000 byly již před svým uvedením na trh vyznamenány několika cenami za design: cenou Red Dot Award Product Design 2019 byly oceněny plně automatický kávovar CVA 7845, vestavné a plně vestavné myčky nádobí generace 7000 a designové řady ArtLine a VitroLine. Plně vestavná myčka nádobí G 7965 SCVi XXL AutoDos získala ocenění iF Product Design Award in Gold. Ocenění iF Product Design Award 2019 bylo porotou uděleno myčce nádobí G 7915 SCi XXL AutoDos, kávovaru CVA 7845 a vestavné řadě spotřebičů ArtLine, ContourLine a VitroLine.