Korunuj své zážitky jako Marie Terezie

27.06.2017 \\ Cestování

Hlavní město sousedního Slovenska, Bratislava, má bohatou historii i kulturu, která je vidět na každém kroku dodnes. Objevte i vy při svých toulkách Evropou všechny její krásy.

Pro Bratislavu bylo velmi významné období Rakousko - uherské monarchie, právě tehdy byla nejdéle jejím hlavním městem. Město zaznamenalo výrazný rozvoj v oblasti kultury a společenského života za vlády císařovny Marie Terezie. Bratislavané se mohou pyšnit například i tím, že právě na podporu společenského života dala vybudovat první veřejný park ve střední Evropě - Sad Janka Krále. I v současnosti si město připomíná korunovaci Marie Terezie, která byla ve 24 letech v Dómu sv. Martina, korunována na uherskou královnu. Za vlády císařovny kromě parku vznikly další zelené plochy, které sloužily veřejnosti. Na bratislavském hradě vznikly první zahrady (malá a velká) ve stylu Versailles, přičemž vznikaly první rozária a oranžérie. Marie Terezie byla známá svou láskou ke květinám, speciálně k růžím. Po roce 1740 zaznamenala Bratislava významný urbanistický rozvoj. Marie Terezie přestavěla Bratislavský hrad na honosné barokní sídlo a současná rekonstrukce hradu se snaží zachytit velkolepost období její vlády.

Historické centrum nabízí gastronomické zážitky z dob Rakousko-Uherska v několika restauracích, kde na vás dýchne typická starobratislavská atmosféra. V Bratislavě najdete ale také mnoho restaurací s mezinárodní gastronomií. Poznejte Bratislavu z jiné perspektivy. Vydejte se na prohlídku města tradičním vláčkem Prešporáčik anebo vyplujte na člunu po Dunaji.

Bratislava je ideální destinací na prodloužený víkend, během kterého poznáte srdečnost tohoto města. Množství muzeí a galerií v historických budovách ohromí všechny svými expozicemi. Pokud milujete hudbu či tanec, ve Slovenském národním divadle anebo Slovenské filharmonii určitě najdete program, který vás osloví.

Na břehu řeky Dunaje stojí Grand Hotel River Park, který se snaží nezapomínat na bohatou historii města. Právě na počest císařovny a její lásku k růžím vybrali jako ústřední motiv hotelu RŮŽI. Vytvořil ji známý slovenský umělec Peter Rusnák. Kombinace bohaté historie a současných trendů jistě ohromí nejednoho hosta. Prostřednictvím prací slovenských umělců, mezi které patří i grafička Marie Čorejová, zvýrazňujeme jedinečnost místa s důrazem na genius loci. Přítomnost historie za vlády Marie Terezie umělkyně přenesla do grafiky, kterou jsou vyzdobeny hotelové chodby, ale i konferenční prostory a prezidentské apartmá.

Náš tip: Dopřejte si oddych třeba v luxusním Zion Spa Grand Hotelu River Park Bratislava, které se nachází v jedenáctém patře moderního hotelu s příjemnou atmosférou. Nejen, že tady budete mít Bratislavu jako na dlani, ale užijete si výjimečné wellness služby. Novinkou jsou přepychové růžové terapie ukryté pod lákavým názvem Růžová tajemství Marie Terezie. Co vás čeká? Regenerační rituály, které vás unesou do voňavého světa krásy a relaxace.

Fotogalerie