Harley-Davidson oslaví v příštím roce své 115. výročí v Praze

25.06.2017 \\ Magazín

V příštím roce oslaví motocyklová ikona Harley-Davidson své 115. výročí založení a hlavním dějištěm oslav se stane Praha. Oslavy se uskuteční v termínu 5. až 8. července 2018 a během pouhých čtyř dní čeká na naše hlavní město přes 100 000 návštěvníků. V rámci velkolepých oslav nebude samozřejmě chybět ani spanilá jízda napříč metropolí nebo výstava více než 150 motocyklů značky, od nejstarších exponátů až po současné. Prahu tak skutečně čeká nejmasovější akce za poslední roky, na kterou jsou všichni jezdci i milovníci motocyklů a stylu Harley-Davidson vítáni. Vše proběhne za podpory hlavního města i Vlády ČR.

Pražské oslavy 115. výročí jsou koncipovány pro širokou veřejnost. Ať už jste jezdec, milovník motocyklů, nebo jen obdivovatel moto stylu, který se na první koupi ikonického stroje teprve chystá, či si jen chcete užít parádní podívanou, všichni jste na oslavách 115. výročí Harley-Davidson vítáni. Akce je zároveň vrcholem série velkých evropských akcí pod záštitou Harley-Davidson, na něž naváže tradiční European Bike Week konaný v září v Rakousku.

„Už teď se nemohu se dočkat až oslavím 115 let fantastických motocyklů Harley-Davidson s našimi přáteli, rodinou, jezdci a fanoušky v Praze. Nedovedu si představit lepší místo, kde se připojím k našim jezdcům, abychom mohli oslavit tento milník v historii Harley-Davidson - a jsme velice vděčni Praze za otevření dveří jezdcům H-D z celého světa,“ říká nadšeně Marc McAlister, International Managing Director Harley-Davidson.

Podobně oslavy Harley-Davidson vnímá i Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj ČR: “Jsme velmi hrdí na to, že Harley-Davidson zvolil Prahu za hlavní místo pro konání oslav 115. výročí. Těšíme se na fanoušky značky, stejně jako všechny fanoušky motocyklů a širokou veřejnost. Doufáme, že se všichni budou těšit nejen na akci, ale také na kouzelnou atmosféru našeho města v samém srdci Evropy. Pro nás je to skvělá příležitost ukázat krásu Prahy a České republiky. Akce bude mít také pozitivní hospodářský dopad.“

Volba Prahy jako hlavního místa konání oslav je tak logickým krokem. Značka Harley-Davidson má v České republice dlouholetou tradici a přímo Praha je domovem nejstaršího Harley-Davidson Clubu na světě, který existuje již 90 let. „S Harley-Davidson Clubem Praha, který funguje od roku 1928, jsme za všechny ty roky projeli na motocyklech H-D tisíce kilometrů. 115. výročí konané v příštím roce v Praze tak bude opravdu výjimečné a rádi bychom do Prahy pozvali každého, aby mohl poznat město, které je díky své historii, kultuře a jedinečným památkám skutečně turistickou destinací na světové úrovni,“ říká Jarda Vavřina, spolumajitel dealerství Harley-Davidson Praha a organizátor oslav.

Spanilá jízda, výstava motocyklů, family zóna, koncerty, kaskadérská show

V rámci oslav 115. výročí bude připravena celá řada atrakcí. Za zmínku stojí například výstava více než 150 motocyklů značky, která návštěvníky interaktivně provede historií, od samotných začátků v roce 1903 až do roku 2018. Součástí oslav bude pochopitelně i speciální kamion demo truck nabízející zkušební jízdy na motocyklech H-D zcela zdarma.

Stranou nezůstane ani H.O.G. (Harley Owners Group), kdy se v samotném srdci akce zrodí přímo H.O.G. vesnice a chybět nemůže ani Dark Custom Aréna, která zaujme především mladší a spojí Harley-Davidson se zábavou i patřičným adrenalinem. Návštěvníci se mohou těšit na živá vystoupení, směs rocku, bluesu, reggae a rapu s českou a slovenskou hudbou i na adrenalinovou kaskadérskou show, kde nejlepší kaskadéři předvedou na strojích H-D unikátní kousky.

Sobota 7. července se ponese ve znamení spanilé jízdy tisíce strojů Harley-Davidson, které projedou historickým centrem Prahy. Na programu je i Custom Bike Show, která skvěle demonstruje um a kreativitu v rámci přestaveb a staveb motocyklů a děti pro změnu přiláká Family Zóna plná her, wokrshopů a dalších aktivit pro nejmenší návštěvníky. Pro „velké děti“ pak budou připraveny i oblíbené bikerské hry.

Doplňme, že kromě Prahy se druhým, dějištěm oslav 115. výročí stane americké Milwaukee, rodiště H-D, kde oslavy proběhnou v termínu 30. srpna až 3. září 2018.

Vstupenky na pražské oslavy, včetně speciálního limitovaného Rally Packu, je možné rezervovat už nyní. Více informací na: www.h-d.com/115.