Psí den s Prahou 13 měl tradičně skvělou úroveň

09.09.2019 \\ Magazín

Čtvrtý ročník Psího dne s Prahou 13 byl tradičně určen pro milovníky pejsků a jejich čtyřnohé svěřence. Kromě soutěží, bohaté tomboly či koncertu se návštěvníci dozvěděli o první pomoci pro malá i velká plemena psů. Účastníci také mohli podpořit přítomné útulky, což je jeden z hlavních důvodů pořádání této oblíbené akce.  Úvodního slova se při slavnostním zahájení ujal starosta Prahy 13 Ing. David Vodrážka. „Chceme návštěvníky a jejich psí miláčky nejen pobavit, ale také šířit nezbytně nutnou osvětu a zároveň pomoci ostatním pejskům v nouzi," potvrdil, proč má městská část zájem takovou akci pořádat.

Psí den si kromě odborníků, chovatelů a zástupců azylů nenechali ujít ani slavní, kteří mají k psům blízko. V parku se postupně sešli Marta Jandová, David Kraus, Mahulena Bočanová, Jakub Kohák a Míša Hávová. Ti všichni přidali symbolicky „Pac proti množírnám" a svým podpisem potvrdili, že takové praktiky odsuzují. Celý den moderoval Petr Zvěřina.

Díky ochotě známých osobností jsou nabízení psi z útulků k adopci. Azyly mohli podpořit i návštěvníci, kteří jim po celý den přinášeli hmotné dary či si na stáncích kupovali výrobky z dílen útulků. Další finanční podporu přinesla velkolepá tombola, ve které návštěvníci vyhráli hodnotné ceny od partnerů Psího dne.

Psí den má rok od roku stále více a více návštěvníků, čehož si nesmírně váží hlavní organizátorka Karolína Hájková. „Po ránu nás trochu potrápilo počasí a trochu pršelo, což pejskaře neodradilo a už před začátkem akce k nám proudili lidé. Nakonec se počasí umoudřilo a Psí den dopadl skvěle. Chci poděkovat všem, co dorazili a za to, že vše proběhlo hladce. Díky návštěvníkům se podařilo pro útulky vybrat přes 50 000 korun v tombole. Lidé navíc donesli bednu plnou darů pro opuštěné pejsky."

Vrcholem sportovního zápolení byly psí dostihy, a především tradiční skok do výšky pod dohledem komisaře z agentury Dobrý den, která zapisuje oficiální české rekordy do knihy rekordů. Na tuto disciplínu trénovali někteří pejskaři a psi dlouhé měsíce. Do Lužin dorazili dokonce i čtyřnozí skokani ze Slovenska. Nový rekord sice letos nepadl, ale skokani připravili divákům pořádně napínavou show. Nakonec vyhrála Zara s paničkou Andreou. Fenka skočila krásných 135 cm, což je Vyrovnaný rekord z minulého roku. Loňský rekordman se umístil na druhém místě.

Akce udělala radost nejen pejskařům, kteří si mohli zasoutěžit se svými mazlíčky, nakoupit nové vybavení a dozvědět se mnoho užitečných rad a novinek. Organizátoři byli nadšení především z toho, že několik pejsků našlo nový domov a ti, kteří nebyli umístění, mají díky finanční podpoře naději na šťastnější život.

Foto: Psí den s Prahou 13

Fotogalerie