V centru Prahy se v říjnu objeví Tarzan…

23.05.2019 \\ Magazín

V říjnu se můžete těšit na nový muzikál přímo z džungle. Jistě už tušíte, že se jedná o Tarzana, příběh, na který už dlouho očekáváme. Naprosto mimořádné představení pečlivě připravuje Divadlo Hybernia.

Těšit se  můžete na fantastický příběh ze srdce džungle, ze které vystoupí Tarzan, aby poznal životní lásku a zachránil svou rodinu z džungle. Příběh přinese nezapomenutelnou podívanou i velké poselství. Hudbu k němu složil fenomenální Phil Collins, který si za tento počin odnesl několik prestižních hudebních cen. U nás se režie ujal Libor Vaculík a se svým týmem promění Divadlo Hybernia na africkou divočinu plnou úchvatných pěveckých výkonů i akrobatických kousků. 

Herci se už nyní pečlivě připravují na své role. O tom, že se bude na co těšit, nás přesvědčili Michaela Gemrotová, Josef Vojtek, Ladislav Korbel, Martin Šemík, David Gránský, Peter Pecha, Vojtěch Drahokoupil, Petra Vraspírová, Eva Burešová a Tomáš Trapl. Diváky čeká muzikál se světovým ohlasem, jehož licenci získalo divadlo přímo od společnosti Disney.  V dalších významných rolích zahrají a zazpívají také Dita Hořínková, Ivana Korolová, Jaromír Dulava nebo Marian Vojtko

"Můj Tarzan bude určitě krásný. Věřím tomu, mám k dispozici výborný tým spolupracovníků, ať už je to Roman Šolc s kostýmy nebo Petr Hloušek, který je autor scény a projekcí. Máme i exkluzivní obsazení, tak nic nebrání tomu, abychom udělali hezké představení. To bude hodně náročné – celé dvě hodiny se promítají projekce. Výjimečné je také to, že muzikál se bude uvádět s živým orchestrem, což je v Praze ne příliš časté," slibuje Vaculík.

Diváci se mohou těšit na muzikál plný dramatických situací, dynamické hudby, propracovaných kostýmů a krásnou atmosféru pralesa, kde nebudou chybět ani speciální závěsy s létajícími opicemi.

V hlavní roli Tarzana se představí takové hvězdy, jako David Gránský, Peter Pecha a Vojtěch Drahokoupil. Ti všichni projdou náročnými zkouškami a musí se vžít do duše mladého muže, který hledá své kořeny.

"Už teď jsem přesvědčený o tom, že Tarzan bude po fyzické stránce masakr!" říká o své roli David Gránský. Sám si také život v džungli na pár týdnů vyzkoušel v rámci cestování s přítelkyní, ale dlouhodobě to není nic pro něj. "Miluju lidi a svoji práci. To bych nedokázal opustit," dodává.

Držitel Ceny Thálie Peter Pecha už teď dře pečlivě v posilovně a připravuje se na akrobatické kousky. Dokonce má v plánu se inspirovat od hlavních postav-zvířat!  "Chtěl bych zachovat Tarzanovu animálnost. Možná se párkrát stavím v ZOO, kde budu pozorovat gorily. Chci v každém případě udělat maximum pro to, aby se můj Tarzan alespoň po té formální stránce co nejdokonaleji přiblížil právě těm, u kterých celý život vyrůstal. A to jsou právě opice," popisuje herec.

Co by to bylo za Tarzana bez Jane? Na tuto roli se připravuje Eva Burešová. Ta se zpěvu na pódiích dlouho vyhýbala, ale takové nabídce nemohla odolat. „Miluju ten příběh, doprovází mě odmalička. Muzikály teď šly nějakou dobu mimo mě, věnovala jsem se činohrám, filmům a seriálům. Upřímně jsem se ani na nějakou dobu nechtěla k muzikálům vrátit, ale tohle má prostě kouzlo. Bude radost toho být součástí.“

Zároveň pro ni působení bude hodně emocionální záležitostí. „Je to vážný, ale kouzelný příběh. Moc se těším. Myslím, že budu skoro u každé druhé brečet,“ říká o písních muzikálu. Další Jane alternují Petra Vraspírová aIvana Korolová. Ta je už teď z muzikálu nadšena a udělala si na Jane čas ve svém nabitém programu. "Bude to opravdová show se vším všudy, s nádhernou hudbou, výpravou a efekty," těší se. "Okamžitě jsem si stáhla soundtrack a kochám se písničkami. Mám obrovskou radost, že české texty k písničkám dělá Pavel Cmíral. Už 12 let jsem na jeho úpravy zvyklá z Disney písniček v dabingu a velmi ho obdivuju," dodává Ivana Korolová.

Tarzan byl uveden na prknech kultovního divadla Broadway a premiéru měl na scénách ve světových metropolích. „Sehnat autorská práva k muzikálu znamená získat anglický originální scénář s texty písní a notové zápisy. Scénář a texty písní náš tým přeloží a musíme přesně dodržet význam, což se pak u poskytovatele licence společnosti Disney kontroluje zpětným překladem českého scénáře a textů písní. Jak se přesně musíme držet scénáře, tak naopak nesmíme kopírovat choreografii, scénografii, kostýmy a líčení. Orchestr se však nesmí odchýlit ani o notu a jakákoliv změna musí být odsouhlasena,“ popisuje složitý proces ředitel divadla a výkonný producent Michal Mückstein.

Premiéra muzikálu Tarzan se koná 3. 10. 2019 v Divadle Hybernia. Předprodej lístků je již zahájen.

Muzikál přichází do Prahy díky osobní iniciativě a podpoře pana Milana Fily, majitele investiční skupiny EI. Divadlo Hybernia je součástí ECO-INVETMENS a.s. což je česko-slovenský průmyslovo – investiční holding, který pokrývá dlouhodobé investice v rámci celé Evropy. Hlavními oblastmi investicí je výroba celulózy a papíru, energetika, zpracování masa, reality a telekomunikace. Od jeho založení, je holding přítomný ve více charitativních projektech v oblasti zdravotnictví, vzdělání, kultury a sportu.

Foto: Divadlo Hybernia

Fotogalerie