Nepodceňujte dětské strachy, mohou v nás přežívat po celý život!

31.03.2019 \\ Zdraví

Dětské strachy by se neměly podceňovat. Nevypořádáme-li se s některými, mohou nás provázet po celý život. Jaro je ideální čas na naši vnitřní inventuru. Počasí je stále ještě chladné a nevyzpytatelné, a tak není nic lepšího, než usednou s knihou. A jakou vybrat, když musíte počítat s tím, že okolo vás bude klubko dětí? Doporučujeme, abyste sáhli po titulu Nebojme se bát.

Proč právě tuto knihu? Odpověď je jednoduchá. Strachy se s velkou radostí zabydlují v dětské neposkvrněné dušičce a žijí si v ní svým životem po desetiletí, pokud jim v tom nezamezíme. Každý však pochází z něčeho konkrétního, a pokud ho nedefinujeme, může nás provázet po celý život. Podvědomě pak trvale očekáváme, že odněkud ten náš malý děs, byť by v jiné podobě, na nás může vybafnout…

Autorka Jana Marešová strachy vtipně, ale hlavně trefně pojmenovala i je definovala. V osmi příbězích se můžete blíže seznámit s Tremulou, Děsovcem, Hypochondříkem, Tmavruší, Nejistotníkem, Smrtonoškou či Arachnicí. Všichni jmenovaní si bez větších složitostí lebedí v dětských dušičkách, a pokud je nezaženete, mohou se natrvalo zabydlet ve vás navěky… Je tedy nejvyšší čas se všemi zatočit a vytvořit si Super zaklínadlo, které  je cestou k setřesení tíživých pocitů.  

Kniha dětem dává jasně na srozuměnou, že strach provází každého z nás, že je vlastně moc fajn, že tu je, pokud vede k předvídavosti. Návodné texty jsou jasnou linkou směřující k rodičům i pedagogům a vysvětlují, jak dětem ozřejmit práci s malými i velkými strachy při hře či v dramatické výchově.

Autorka Jana Marešová 

Jana Marešová (1975) je absolventkou marketingových studií na Fakultě multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Působí především ve sféře projektového managementu a propagace. Je také certifikovanou instruktorkou a aktivně se věnuje hipoterapii.

 

 

Fotogalerie