Jarní trendy 2019: pánské módní doplňky ovládne koňaková barva

09.03.2019 \\ Fashion

Ledvinky, batohy, kombinace barev – takové trendy ovládnou letošní jaro v oblasti pánských módních doplňků. Jaké barvy a doplňky by v jarním pánském šatníku neměly chybět?

Nosit věci po kapsách už není u pánů populární. V oblibě mají nejrůznější brašny, tašky a aktovky. Hitem letošního jara budou znovuobjevené ledvinky. „V pánských doplňcích se letos v jarní sezóně prosadí městské brašny přes rameno, měkké praktické tašky do ruky na notebook nebo spisy. Populární jsou také pánské ‚kabelky´, do kterých se vejde vše, co muž potřebuje mít vždy s sebou - peněženka, klíče, mobilní telefon, případně brýle nebo u kuřáků cigarety. Jak se zmenšují počítače a hodně lidí nosí i na práci tablety, přicházejí do módy útlé spisovky na pár papírů a tablet. Vrací se také v devadesátých letech oblíbené ledvinky. Ty se ale tentokrát nosí cross-body, tedy přes hruď,“ popsal Ivan Petrův, ředitel Brašnářství Tlustý a spol.

Takřka absolutní absence vhodných módních doplňků a pěkných bot – to byl ještě před několika lety problém většiny českých mužů. V Česku se ale už několikátý rok projevuje potřeba a chuť se dobře oblékat. Na kvalitní módní doplňky si v posledních letech potrpí i pánové. „Muži kladou důraz na eleganci a praktičnost. Hodně lidí má problémy se zády, a proto se i v business módě ujal nový trend - batohy na počítač a dokumenty, které je možné vidět i u pánů v oblecích. Kvalitní pánské business tašky jsou v módě už několik let a tento trend přetrvá i letos. Co se týče materiálů, populární budou jak výrobky z napodobenin kůže, tak i kůže pravá,“ řekl Ivan Petrův.

Stejná barva bot, pásku a tašky už je passé. Trendem letošního jara budou barevné kombinace. „Letošní jaro bude ve znamení barvy ‚tan´, někdy označované srozumitelněji jako koňaková nebo whisky. Je to krásný přírodní zlatavý odstín hnědé. Oproti minulým letům není již třeba bezpodmínečně ladit barevné odstíny například mezi taškou a botami. Naopak, nejnovější trendy přicházející z Paříže, New Yorku i Milána ukazují, že populárnější začíná být vzájemná nápaditá kombinace barev. Například ke koňakové se dobře kombinuje tmavě modrá, případně tmavší hnědá, ale překvapivě i černá,“ popsal Ivan Petrův.

Čeští muži v posledních letech víc dbají na svůj zevnějšek a pozornost věnují i módním doplňkům. Bez několika kvalitních pásků se jejich garderoba dnes už neobejde. „U každého muže by v šatníku určitě neměly chybět kvalitní opasky v černé, hnědé a koňakové barvě. Kvalitní opasek je ozdobou každého outfitu, zejména pokud má elegantně zpracovanou sponu. Pokud má někdo rád extravaganci, pak lze přidat i opasek modrý,“ uvedl Ivan Petrův.

Češi věnují při nákupu módních doplňků pozornost nejen zpracování, ale i použitým materiálům – právě zde ale mohou narazit. „Většina lidí dává přednost praktičnosti a kvalitnímu zpracování. Bohužel na trhu běžně dostupné výrobky mají velmi často omezenou životnost a jsou vyrobeny z podřadných materiálů. Dnešní technologie jsou už na takové výši, že laik nepozná na první pohled kvalitní přírodní materiál od napodobeniny. Pozná to ale za pár měsíců, když se taška začne trhat nebo loupat – to samozřejmě kvalitní materiál nedělá. Při výběru je třeba obezřetnosti, prodejci vydávají totiž za pravou kůži výrobky, které s ní mají pramálo společného,“ upozornil Ivan Petrův.

Řešením je výrobce, který dokáže na zakázku vyrobit kvalitní výrobek s mnohem delší životností. „Zakázková výroba má navíc vedle kvalitního zpracování další výhodu – zákazník si může nechat výrobek zhotovit podle svých představ. Může tak mít módní doplněk, který nikdo jiný nevlastní. Ostatně originalita se v posledních letech dostává do popředí – lidé už jednoduše nechtějí na ulici potkávat stejné kabelky, tašky, pásky nebo peněženky,“ uzavřel Ivan Petrův.

-pd-

Fotogalerie