Už víme, jaké má plány Charouz Racing System pro rok 2019

20.12.2018 \\ Sport

Charouz Racing System vstoupil v letošním roce jako historicky první česká stáj ve spolupráci s Ferrari Academy do seriálu formule 2 a hned bodoval. Ve spojení s US Racing Ralfa Schumachera a Gerharda Ungara z toho pak byl pro tým Antonína Charouze titul v německé formuli 4. Žádné z těchto velkých jmen světového motorsportu nechybělo v Praga Areně, kde se hodnotila sezóna 2018, ale hlavně bylo oficiálně představeno spojení se Sauber F1 pro příští rok.

Když se krátce ohlédneme za tím, co se v posledních měsících dělo, pro českého fanouška motoristického sportu to byly celkem dobré časy. Vůbec poprvé v historii česká stáj sbírala vavříny ve formuli 2, vyzdvihnout je nutné zejména slavný double v Monacu či triumf v závěrečném podniku v Abu Dhabí. Charouz Racing System tak skvěle navázal na úspěchy z roku 2017, kdy Pietro Fittipaldi zvítězil v seriálu Formula V8 3.5 a česká stáj vyhrála šampionát  mezi týmy. Dalším milníkem roku 2018 bylo spojení s US Racing, jemuž šéfují Ralf Schumacher a Gerhard Ungar. 

Tato spolupráce byla maximálně úspěšná - Lirim Zendeli se stal šampionem německé formule 4, US Racing - CHRS se stal nejlepším týmem a David Schumacher nejlepším nováčkem. „Když jsem s tím za Ralfem přišel, nejprve to odmítl. Pak se mu to ale rozleželo v hlavě a dohodli jsme se. Byla to dobrá volba," pochvaloval si majitel české stáje Antonín Charouz. Stejně to viděl i Ralf Schumacher. „Máme za sebou velmi úspěšnou sezónu. Dosáhli jsme prakticky všeho, co bylo možné. Laťku máme nastavenu hodně vysoko.“ V roce 2019 bude samozřejmě tato spolupráce pokračovat, Charouzovi se však podařilo realizovat ještě ambicióznější plány.

Kromě formule 2 a formule 4 získala česká stáj licenci i pro nový šampionát formule 3. To vše bývalý vynikající automobilový závodník korunoval dohodou se Sauber F1. Tým pod hlavičkou „Sauber Junior Team“ bude spolupracovat na podpoře a rozvíjení dovedností závodníků, kteří jsou nebo budou do programu zařazeni. „Jsem samozřejmě rád, že se nám to vše podařilo. Ale zároveň jsem si vědom odpovědnosti, kterou na sebe bereme,“ uvědomoval si Charouz. V F2 budou za Sauber F2 junior tým by Charouz jezdit Brit Callum Ilott a Američan s kolumbijskými kořeny Juan Correa, v F3 Němec Lirim Zendeli a Švýcar Fabio Scherer, v F4 například mladý Čech Roman Staněk junior, Američan Benjamin Bedersen a teprve patnáctiletý Francouz Theo Pourchaire.

„Je to pro nás všechny obrovská výzva. Tento program je úžasný v tom, že postupně může vést až do vysněné formule 1. Stále budeme na očích, je to opravdu dobré,“ zamyslel se Correa, když ucucával z citrónové Ondrášovky. Celá akce v Praga Areně totiž byla coby motoristická ve stylu „nealko“. Dokonce i jako welcome drink posloužila Ondrášovka. Čech Roman Staněk ho ještě doplnil: „Mám za sebou první testy a moc se těším na sezónu. Udělám všechno proto, abych měl co nejlepší výsledky.“ Na ty bude bedlivě dohlížet i šéf týmu CHRS Bob Vavřík. „Věřím, že kluci prokáží svůj talent. Jsou dobře připraveni, ale až na trati se ukáže, jestli na to opravdu mají. Za sebe mohu říct, že jim věřím.“

Všichni jezdci si to v Praga Areně velmi užívali. Aby také ne, tolik pozornosti piloti možná ještě nezažili. Navíc dostali moc pěkné dárky v podobě nadupaného telefonu Xiaomi. U Charouz Racing System ale v čase vánočním mysleli úplně na všechny účastníky tiskové konference. Každý z hostů si odnesl vánoční dáreček, ať už šlo o holicí strojek Sencor, kulmu Babyliss či kvalitní nářadí značky Fieldman, to vše od společnosti Fast ČR. Bylo to ve všech ohledech vydařené odpoledne a všichni včetně VIP hostů si ho pochvalovali.

Foto: Herminapress a Jaroslav Hauer

Fotogalerie