Kam na letní dovolenou? Třeba na Istrii.

14.06.2018 \\ Cestování

Istrie je nádherný kout země. Největší chorvatský poloostrov nabízí neskutečné zážitky a dovolená na Istrii je velmi dobrá volba. Nabízí pobyt v krásné přírodě a osloví každého, kdo se na tomto poloostrově rozhodne uskutečnit poznávací i pobytové zájezdy. Pobytové zájezdy na Istrii směřují zejména na mořské pobřeží a zdejší krásné oblázkové pláže. Můžete si také udělat výlet do vnitrozemí oplývajícího zcela úžasnou historií.

Dovolená na poloostrově Istrie nejsou jen pláže

Poloostrov Istrie má opravdu bohatou historii sahající až do dávných antických dob. Nejznámější památkou je na tomto poloostrově antický amfiteátr v městečku Pula, který dodnes slouží jako koncertní a divadelní prostor. V některých oblastech istrijského poloostrova ještě stále mluví místním dialektem, který se stále skládá ze zbytků latiny, tedy jazyka starých Římanů a jazyka ilyrského, kterým hovořili původní obyvatelé zvaní Histrijci. Po nich zde zůstaly i stavby v podobě malých domečků zvaných kažuni, vystavěných zcela bez použití malty a chránící své původní obyvatele před mořskými bouřemi a opravdu prudkým větrem.

Do Chorvatska na víkend i na dovolenou

Pokud zrovna nemáte moc času, vyrazte do Chorvatska na víkend a jistě si to užijete. Ubytování na Istrii je pestré, komfortní a příjemné. Milovníci historie si mohou dovolenou formou pobytových zájezdů zpestřit třeba výlety do centrální části poloostrova. Užijete si i procházky přírodou, nakupování na trzích a malebných krámcích plných suvenýrů. Díky zdejšímu příznivému počasí je krasový povrch Istrie porostlý bujnou vegetací a nádherně svěžími borovicovými háji, které poskytnou vytoužený stín. Malebná městečka na pobřeží i v centrální části poloostrova nabízí celou řadu možností ochutnat místní speciality či lahodné bílé i červené víno.

Fotogalerie