Sázava přivítá nový hudební festival Slunovrat

16.04.2017 \\ Festivaly

Sázava nad Sázavou vždy patřila mezi festivalová města, ale už před více než deseti lety se pořadatelé odklonili od původní lokace, a tak přišla Nikol Poselová, ředitelka zbrusu nového festivalu Slunovrat a vrátí festivalové návštěvníky zpět do města. Slunovrat je festival českých písničkářů a populárních interpretů v naprosto novém formátu. Důležitou informací je, že 23. a 24. června 2017 obsadí vodácký kemp Sázavský ostrov.

Pořadatelé festivalu vsadili na osvědčenou dramaturgii a k účasti pozvali plejádu známých umělců, jejichž písničky si lidé zpívají nejen u táboráku, ale patří všude tam, kde je dobrá nálada a hraje kytara.

Dvoudenní hudební událost odstartuje v pátek 23. června v odpoledních hodinách netrpělivě očekávaným koncertem Františka Nedvěda, nejznámějšího umělce, který má k řece Sázavě asi nejvřelejší vztah ze všech účinkujících. Druhý koncert odehraje Xindl X, populární zpěvák a písničkář, který se svou kapelou dá své nejznámější hity. Páteční trojkoncert zakončí kapela zkušených muzikantů Všichni Svatí, kteří diváky provedou až k večernímu zakončení akce.

V sobotu, krátce po poledni se návštěvníkům festivalu představí rodinná skupina Bratři Ebenové v čele s Markem Ebenem, dale nadaný mladý hudební objev Thom Artway a neméně talentovaný David Stypka, který sbírá jednu nominaci na hudební ocenění za druhou.

Sázavské diváky jistě potěší vystoupení folkových Neřež a s trochou nostalgie zavzpomínají na zesnulou zpěvačku Zuzanu Navarovou, jejíž místo na festivalovém pódiu obsadí slovenská zpěvačka Katarína Koščová, kterou skupina přizvala k vystoupení. Jako hřeb večera přikráčí na pódium slovenský hudební matador Richard Müller, který zazpívá nejen své nejznámější písně, ale také písně z nové úspešné desky 55. Mezi velmi očekávané koncerty patří take vystoupení Anety Langerové, která patří ke zpěvačkám, předávajícím svým posluchačům poselství doby s vnitřním apelem, který v každém doznívá tak, jak jde čas. Málo se ví, že i Aneta Langerová má k Sázavě také velice blízký vztah. Její první krůčky za doprovodu kapely, byly učiněny právě zde. Sobotní program a vlastně celý festival zakončí Ivan Mládek se svým Banjo Bandem.

Na festivale Slunovrat se objeví také další umělci, kteří na malé Muzikus hudební scéně ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů zahrají své akustické sety. Nebude chybět ani legendární skupina Natural, hudební skupina Die Kabelka nebo vítězové talentové soutěže, kteří se v březnu utkali o své vystoupení na festivalu. Slunovrat divákům představí své hudební objevy - folkovou skupinu Tamdoletma, retro kapela Šouflšou, The Lazy Bones nebo písničkářku Terezu Jakobovou.

Přijet na festival můžete karavanem nebo i po proudu řeky Sázavy raftem nebo lodí. Úschovna lodí bude zajištěna. Ubytovací kapacita areálu je již zaplněna, ale pro další návštěvníky bude přichystáno stanové městečko a V.I.P. stanové městečko. Pro rodiny s dětmi bude připraven dětský koutek s hlídáním, dětská hrací zóna, loutkové divadélko Schubert, skákací hrad a mnoho dalšího. Pro malé návštěvníky bude zaveden takzvaný „dětský catering" pro chutné a zdravé stravování na kulturních akcích. „Rádi bychom návštěvníkům festivalu nabídli mnoho komfortních míst k sezení. Na festival Slunovrat můžete dorazit s celou rodinou. Každý rodinný příslušník si zde přijde na své." vysvětluje Nikol Poselová, ředitelka festivalu Slunovrat.

Děti do 6 let a 110 cm mají v doprovodu dospělého s platnou vstupenkou vstup zdarma. V předrodeji jsou již V.I.P. vstupenky, které za příplatek nabízejí divákům sezení u pódia, vstup do V.I.P. zóny, V.I.P. parkoviště, V.I.P. stanové městečko přímo v areálu Sázavskoho ostrova, luxusní toalety a sprchy.

Dvoudenní vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketstream, v cestovních kancelářích Čedok a Firo -Tour, na recepci Sázavského ostrova či v lokálních předprodejích. Jednodenní vstupenky budou v předprodeji již 17. dubna 2017.

Více informací nalezenete na oficiálním Facebooku akce nebo na:  www.slunovratfest.cz

 

Fotogalerie