Letošní Velikonoce zaplaví barva zlatá, stříbrná a patchwork design

19.03.2017 \\ Design/Domov

Velikonoce se nezadržitelně blíží a s nimi také tradiční velikonoční barvení vajec, jejich zdobení a dekorování, které také podléhá módním trendům.  Letos se svátky jara ponesou převážně ve zlaté, stříbrné a jasných barevných tónech, ale IN bude patchwork design.  Přemýšlíte, jak to uděláte? My vám vše usnadníme.

Dokonalost v jednom tónu

K Velikonocům bude vždy patřit klasická žlutá, červená, zelená a modrá barva, ale zdobením a zvláštními efekty, které barvy doladí a zvýrazní, můžete opravdu překvapit.  Jedním z letošních trendů pak bude i zdobení vajec do jednotných barevných tónů, se kterými ladí i obtisky nebo takzvané smršťovací košilky.

Zeleně obarvené vejce je tak například doplněno o obtisky s přírodními motivy, ve kterých právě zelená dominuje, případně je opatřeno košilkou s přírodními motivy, ve kterých je také zelená základem. Vkusná a designově dokonalá vejce prostě letí, a právě sourodé zdobení a důraz na detaily dovede celkovou krásu ještě podtrhnout.

Zlatá a stříbrná hitem letošních Velikonoc

Hitem letošních Velikonoc však nebudou jen klasické barvy, ale především zlatá a stříbrná. Zlatou barvu si dnes příliš lidí s Velikonocemi nepojí, přitom však stála na úplném počátku a u zrodu velikonočních vajec. Traduje se, že Ježíš při svém putování navštívil hospodyni, která jej pohostila vejcem upečeným v popelu. Po té, co odešel, zjistila, že skořápky se proměnily ve zlaté. Následně začala vejce rozdávat pocestným v den výročí návštěvy Ježíše, a to se pravděpodobně stalo impulsem k samotnému zdobení vajec ve dnech svátků vzkříšení.

Letos se zlatá a zlatý třpyt vrací ve velkém! Milovníci klasických velikonočních barev mohou zlatou doladit vzhled vajec, dodat jim unikátní zlatý třpyt i nádech luxusu. Stejně tak příznivci přirozeného vzhledu nemusí dokonce vejce ani barvit, ale jen je doladit do zlatého tónu. Vejce tak získají neobvyklý poutavý vzhled, moderní a vkusný nádech a na velikonočním stole vyniknou.

Letos nesáhnete vedle ani se stříbrnou barvou. Stříbrná v podobě třpytu dokáže dokonce zamaskovat případné nedokonalosti v barvení a zaujmout, jak osoby milující luxus, tak i příznivce klasického barvení, a vejce tak ještě zvýrazní a podtrhne jeho vzhled.

Záplatované zdobení pro milovníky designu

Motivy patchwork, neboli záplatování, pronikají do nejrůznějších oblastí a stranou nezůstává ani dekorování vajec. Všichni milovníci designu a této metody budou letos IN, protože právě patchwork je dalším trendem ve zdobení vajec.

Samotný motiv láká především svou různorodostí, pestrostí i určitou formou neokoukanosti. Zamilují si jej především mladí lidé, kteří preferují kreativitu a nahodilost ve zdobení, ale zaujme třeba i školáky.

Ozdobená velikonoční vejce snadno a rychle

Krásně ozdobená vejce, jako z katalogu jsou snem asi každého z nás. Pokud zrovna nedisponujeme zručností nebo prostě nemáme čas či trpělivost, a přitom toužíme po dokonalých velikonočních vejcích, je třeba se spolehnout na barvy a další velikonoční dekorace.

Ale žádných zdlouhavých příprav barev není třeba se obávat. Dnes totiž už není nutností složitě rozmíchávat práškové barvy, ale sáhnout můžeme například po gelových barvách, které se snadno rozpustí a zajistí rovnoměrné a syté obarvení. Pomoci si můžeme i velikonočními barvami v tubě (např. OVO), kde stačí odstřihnout úzký hrot a barvu ani nemusíme rozpouštět, ale je možné jí rovnou na vejce kreslit a dekorovat. S rychlou dekorací a barvením nám dokážou pomoci i mikrotenové rukavice, na které stačí nakapat pár kapek barvy a vejce v rukou promnout. Tím vznikne například speciální mramorovaný design a hned máte originální zdobení hotovo za pár vteřin.

Pokud chcete jít s dobou a trendy, zkusit můžete například i speciální efekty jako zlatý nebo stříbrný třpyt. Kreslení tubou na vejce nebo případné promnutí vejce v rukavicích s pár kapkami třpytu udělá své a módní i luxusní „kolekce“ je na světě.

„Čistá“ práce bez barev

Rychle zdobit vejce jde však i bez barev, což je dokonalá varianta, pro všechny, kteří se obávají zašpinění nebo nechtějí dětem dovolit práci s barvami. Pomoci si v tomto případě můžete takzvanými smršťovacími košilkami (např. Krajka, Beránci, Kuřátka), které se na vejce jednoduše navlečou a díky ponoření do horké vody k vejci skvěle přilnou. Hotovo je tak během několika sekund, a hlavně výsledek je zaručený!

Milovníci přírodních motivů si zase mohou pomoci speciálními slámovými obtisky, které se budou dokonale vyjímat na bílých vejcích, ale třeba i vejci obarveném do přírodní a trendy zelené barvy. A pokud si potrpíte na dokonalé designování, sáhnout můžete po velikonočním zeleném nebo červeném setu (např. OVO), které vám zajistí dokonalou sourodost od barvy přes obtisky, motivy až třeba po košilky.

Jak tedy na snadné a rychlé barvení a dekorování? Třeba za pomoci gelových a tekutých barev, smršťovacích košilek, barvení přes rukavice nebo kreslením tubou s barvou nebo efektem přímo na samotná vejce.

Fotogalerie