Červená pšenice s kořenovou zeleninou fermentovaná nebo jen vařená
Zpestřete si jídelníček červenou pšenicí. Hodit se bude kromě salátů, polévek nebo pomazánek také na způsob netradičního rizota.
A pokud chcete červenou pšenici připravit trošku jinak, potom doporučujeme její fermentaci. Postačí ji v uzavíratelné nádobě spolu s vodou, syrovátkou nechat stát až 48 hodin na kuchyňské lince. Pšenice získá příjemnou chuť i konzistenci, zpřístupní se v ní živiny. Další úprava je již klasická níže.. A pokud fermentovanou červenou pšenici chcete ochutnat u profesionálů, pak zaskočte do Esky Karlín, kde vám ji připraví do skla spolu s pošírovaným vejcem a dalšími dobrotami. Mimochodem takto můžete fermentovat každou obilovinu, v této podobě je velmi dobře stravitelná a získá zajímavou chuť.
Suroviny na 2 porce:
- 200 g BIO červené pšenice PROBIO
- 3 lžíce rostlinného oleje
- 1 větší cibule
- 2 mrkve – celkem asi 150 g
- 2 petržele – celkem asi 120 g
- 200 g celeru
- 1 plná lžička mletého kmínu
- 1 lžíce ume octa
- 1,5 lžičky majoránky
- Sůl
- Čerstvě mletý pepř
- Klíčky řeřichy
- Hrst slunečnicových semínek, opečených nasucho na pánvi
Postup:
- Červenou pšenici uvařte doměkka.
- Cibuli nakrájejte nadrobno. Ve velké pánvi rozehřejte olej a cibuli opékejte zpěňte. Kořenovou zeleninu nakrájejte na malé kostičky a přidejte k cibuli. Opékejte, dokud trochu nezměkne.
- K zelenině přidejte kmín, zalijte umeoctem, přidejte majoránku, lehce osolte a opepřete. Přidejte scezenou pšenici a promíchejte.
- Na talíři ozdobte klíčky a slunečnicovými semínky.